YEPYENİ BİR BİLİM KURGU EVRENİYLE TANIŞMAK İÇİN HAZIR OLUN…

300, Çelik Adam ve Ölüler Ordusu filmlerinin yaratıcısı Zack Snyder’ın elinden, yapımı onlarca yıldır devam eden destansı ve fantastik bir bilim kurgu olayı geliyor: Rebel Moon. Merakla beklenen evrenin ilk filmi Rebel Moon – Part One: A Child of Fire’ın yeni fragmanı yayınlandı.

Galaksinin uzak bir ucundaki bir aya inen gizemli yabancı Kora (Sofia Boutella), köylüler arasına karışarak huzurlu bir hayata başlar. Ancak, acımasız Hükümdar Balisarius (Fra Fee)’nin ve onun yardımcısı, Amiral Noble (Ed Skrein); köylülerin ürünlerini Ana Dünya’ya karşı duran isyankar topluluk Bloodaxes (Cleopatra Coleman ve Ray Fisher)’a sattığını fark edince Kora, köylüler için hayatta kalmanın tek umudu hâline gelir. Kora’nın Ana Dünya’ya karşı giriştiği bu imkansız direnişte kendisiyle birlikte mücadele edecek eğitimli savaşçılar bulması gerekmektedir.

Serinin ilk filmi A Child of Fire 22 Aralık 2023’te, ikincisi The Scargiver ise 19 Nisan 2024’te tüm dünyayla aynı anda sadece Netflix’te!

işte ftagman:

Rebel Moon — Part One: A Child of Fire | Resmi Fragman | Netflix

Swissôtel The Bosphorus, “Ritmik Geçişler” Sergisi ile Sanatseverlerin Buluşma Noktası Oluyor

Sanatçıların eserlerine ve sergilere otel içerisindeki mekanlarında ev sahipliği yapan
Swissôtel The Bosphorus, İstanbul, ART50.net iş birliğiyle yeni bir sergiyi ziyarete açıyor.

Art50.net ekibi küratörlüğünde hazırlanan Cem Onat ve Serap Can’ın yepyeni eserlerinin sergilendiği “Ritmik Geçişler” sergisi 31 Ocak 2024 tarihine kadar Swissôtel The Bosphorus, İstanbul’da görülebiliyor.

Art50.net’in iki sanatçısı mekansızlık ve tekrar eden görsel imgelerin, çeşitli biçimlerde ve farklı renk paletleri kullanılarak soyut mekanlarda yansıtıldığı eserler sunuyor.

Cem Onat, bedeninin yarattığı aksiyonu eserlerinin ana öğesi olarak kullanırken Serap Can’ın eserlerinde hareket, neredeyse dondurulmuş gibi görünse de, görsel bir dinamizm hissiyle var oluyor. Her iki sanatçının eserlerinde, görsel imgelerin benzersiz ritmi öne çıkıyor.

Sergi, 31 Ocak 24 tarihine kadar haftanın 7 günü Swissôtel The Bosphorus, İstanbul lobi ve resepsiyon bölümlerinde ziyaretçilerini ağırlıyor.

Exit mobile version