Okuma Süresi:1 Dakika, 42 Saniye

Bilişim sektöründeki çalışmalarıyla dünyada ses getiren Point Global ABD’ye açılıyor. ABD’de şube açacak şirket Amazon ile görüşmelerini sürdürüyor. Şirketin Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Kuru, “Küresel pandemi ile hedeflerimizi biraz ertelemek zorunda kalmamıza rağmen şu anda gerek kendimizin gerek ülkemizin 2023 hedeflerine ulaşmak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz” dedi.

Küresel dünyada genişleyen ve altyapı yatırımlarını artıran şirketler için büyüme kaçınılmaz oldu. Şirketler için büyümede son yıllarda teknoloji şirketleri ilk sıralarda yer alıyor. ABD’nin ve dünyanın en büyük şirketlerinden Amazon gerek yatırımlarıyla gerek iş gücüyle gerekse de karlılık oranlarıyla sektörde en tepede yer alıyor. Bilişim sektöründe Türkiye’de liderliği hedefleyen Point Global, büyüme ve sektörde söz sahibi olma hedefiyle girdiği yolda Amazon Global ile görüştüğünü açıkladı. Anlaşma gerçekleşirse Amazon Global’in elektronik tedarikçileri arasına Türk firma eklenecek.

2023 hedeflerine ulaşmak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Point Global Gümrük Müşavirliği Yönetim Kurulu Başkanı ve İstanbul Sanayici ve Yatırımcı İşadamları Derneği (İSİYAD) Başkan Vekili Ahmet Kuru, bilişim sektöründe yılda 100 milyon doların üzerinde ihracat ile teknoloji transferi yaptıklarını belirterek, “Küresel anlamda bilişim sektöründe büyümeyi ve söz sahibi şirketler arasına girmeyi hedefliyoruz. Pandemi ile hedeflerimizi biraz ertelemek zorunda kalmamıza rağmen şu anda gerek şirketimizin gerek ülkemizin 2023 hedeflerine ulaşmak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz” dedi.

Amazon’un elektronik tedarikçisi olacak

Şirketin lojistik ve gümrük çalışmaları ile Türkiye’den dünyanın her yerine bilişim sektöründe teknoloji taşıdıklarını belirten Kuru, “Kısa zamanda ABD’de ofisler açıyoruz. Farklı eyaletlerde 2 ya da 3 ofisimizi açacağız. Amazon ile yapacağımız anlaşma neticesinde Amazon’un elektronik tedarikçileri arasına gireceğiz. Hedefimiz Amazon’un en büyük tedarikçileri arasında yer almak” ifadelerini kullandı.

Türkiye son dönemde Avrupa için fırsat niteliğinde

Yaşanan gelişmeler sonucunda Avrupa’da tedarik sıkıntıları baş gösterdiği herkesçe bilinen bir gerçek olduğunu kaydeden Ahmet Kuru, “Türkiye gerek jeopolitik konumu ve üretimdeki üst düzey kalitesi ile Avrupa için fırsat niteliği taşıyor. Enerji, sebze meyve ve diğer sektörlerde krize varan problemler Avrupa’yı Türkiye’ye yönlendiriyor. Bu krizi fırsata çevirebilecek güce ve yeterliliğe sahibiz. 100. yılında ülkemiz, yaşanan bu krizden en kazançlı çıkacak ülke konumunda görülüyor. 2023 yılında Türkiye dünyanın yükselen yıldızı olacak” şeklinde konuştu.

Previous post KPMG’nin “Oyun Oynamanın Ötesinde: Gerçek Metaverse Fırsatı” Araştırması Yayımlandı
Next post VavaCars’tan Araç Bakım Servisi Kategorisinde Büyük Yenilik: VavaService