Okuma Süresi:3 Dakika, 5 Saniye

Boyner, adımları bağışa dönüştüren ilk sağlık uygulaması Help Steps ile yeni bir proje hayata geçiriyor. İş birliği kapsamında Boyner çalışanları ve müşterilerinden başlayarak herkesin gün içinde attığı adımlar iyiliğe dönüşüyor. Help Steps uygulaması üzerinden yürütülecek proje kapsamında Boyner, kullanıcıların adımlarını ikiye katlıyor. Boyner’in desteği ile ikiye katlanan adımlar, sivil toplum kuruluşlarına iki kat değerli olarak bağışa dönüşüyor.

Cep telefonlarına Help Steps uygulamasını ücretsiz olarak indiren herkesin dahil olabileceği proje kapsamında kullanıcılar, her günün sonunda o gün attıkları adımları bağışa dönüştürürken, “Boyner ile adımlarını ikiye katla” seçeneğini işaretleyerek bağışlarını Boyner desteğiyle iki kat değerli hale getirecek. Atılan her adıma karşılık Boyner’in de destek vereceği proje kapsamında bağışlar, Help Steps uygulamasında yer alan 34 sivil toplum kuruluşunun yanı sıra Boyner’in “Askıda İyilik” projesine de aktarılabilecek.

“Herkesi aktif yaşama ve iyiliği yaymaya davet ediyoruz”

İyiliği yaymak için kolektif hareket etmenin önemini vurgulayan Boyner Büyük Mağazacılık Pazarlama ve Marka Yönetimi Genel Müdür Yardımcısı Nurçin Koçoğlu, projeyle ilgili şunları söyledi: “Beş binin üzerinde çalışanımız ve müşterilerimiz başta olmak üzere herkesi iyilik için bir araya getiriyor, bu kez iyiliğe aktif yaşamı da ekliyoruz. Her zaman odağımızda olan iyilik ve iyiliği yaymak bugün olduğu gibi yarın da vazgeçilmezimiz olacak. Help Steps ile hayata geçirdiğimiz proje ile herkesi aktif yaşama davet ederken aynı zamanda toplumsal bir fayda yaratmanın da mutluluğunu yaşıyoruz. Aktif yaşamın sağlık için önemini biliyor, sorumlu bir marka olarak aktif yaşamla ilgili farkındalık yaratan projeler üretiyoruz. Tam da bu noktada sağlık ve sağduyu uygulaması olan Help Steps ile bir iş birliğine imza atmaktan büyük mutluluk duyuyoruz.”

Aktif yaşamın Boyner için “olmazsa olmaz” olduğunu, bu sebeple şu anda 180 kişilik bir koşu takımı olan Boyner Dynamic Team’i kurduklarını ifade eden Koçoğlu, şunları ekledi: “Boyner Dynamic Team, Mart 2022’den bu yana her hafta koşu kaptanlarıyla koşular düzenliyor. Bu enerji dolu takıma her ay bir milli atlet ya da uzman master trainer’lar eşlik ediyor. Biz de Dynamic Team’in enerjisinin daha çok insana yayılması için elimizden geleni yapıyoruz ve projeye herkesi olduğu gibi Dynamic Team’i de dahil ediyoruz.”

İyi yaş almak ve iyi yaşam hali konusunda güçlü bir bilinç oluştuğunu ifade eden Koçoğlu; “Dünya Sağlık Örgütü haftada 5 gün en az 30 dakikalık fiziksel aktivite öneriyor. Pek çok araştırma, yürümenin sağlığımıza doğrudan etkilerini kanıtlamış durumda. Ayrıca dünyamızın geleceği için motorlu taşıt kullanmak yerine yürümenin karbon emisyonu açısından ne kadar etkili olduğunu biliyoruz. Kurumların ve bireylerin hassasiyetiyle pek çok şey değişebilir. Daha çok yürümeyi seçtiğimizde kazanan çevre, sağlığımız en önemlisi de destek verilen sivil toplum kuruluşları olacak. Bu noktada kendi sağlığımız, dünyanın geleceği ve sivil toplum kuruluşlarının yürüttüğü iyilik hareketleri için herkesi Help Steps’le adım atmaya çağırıyor ve adımlarınız Boyner ile 2 kat değerli diyoruz.”

‘Yürüyerek iyiliğe davet ediyoruz’

Help Steps Kurucu Ortağı Gözde Venedik ise Boyner ile olan iş birliğini şöyle anlattı:

“1.6 milyondan fazla kullanıcıya sahip olan Help Steps aracılığıyla şimdiye kadar 10 bin kez dünya turuna denk gelen 200 milyar adım atıldı ve geliri sivil toplum kuruluşları, spor kulüpleri ve bireysel yararlanıcılara bağışlandı. Boyner gibi yenilikçi bir markayla iş birliği yaparak farkındalığı artırmaktan, perakende dünyasındaki çalışanların ve müşterilerin de adımlarını iyiliğe dönüştürmekten mutluluk duyuyoruz. Bir adımın bile önemli olduğu bu projede herkesi sadece yürüyerek bu iyiliğe ortak olmaya davet ediyoruz.”

Uygulama nasıl kullanılıyor?

Help Steps uygulamasını, Google Play’den ve App Store’dan ücretsiz olarak indiren kullanıcılar cep telefonları cebindeyken tüm gün her zamanki gibi yürüyor, bisiklete biniyor veya koşuyor. Bu adımlar aynı zamanda bir adımsayar olan Help Steps uygulamasında birikiyor. Ardından akşam saat 24.00 olmadan kullanıcılar uygulamaya girip ‘Adımlarımı HS’ye çevir’ butonuna basıyor ve kısa bir reklam izliyor. Adımları HS puanına dönüşen kullanıcılar bu puanları isterse biriktiriyor ya da ihtiyaç sahibi bireysel yararlanıcılara, sivil toplum kuruluşlarına veya spor kulüplerine bu uygulama üzerinden bağışlıyor.

Previous post Evinizin Yeni Baristası Arzum Impresso Kapsüllü Kahve Makinesi
Next post Teknoloji Devi Samsung’dan Kripto Para Borsası Adımı