Okuma Süresi:1 Dakika, 27 Saniye

Türkiye’nin Hepsiburada’sı, alışveriş alışkanlıklarına ışık tutmak amacıyla her 6 ayda bir yayınladığı 2018 Trend Raporu’nun petshop kategorisi verilerini açıkladı. Hepsiburada’nın raporu geçen yıl kedi ve köpek mamalarına gösterilen ilginin, bu yıl daha çok hayatı kolaylaştıran, pratik ürünlere yöneldiğini gösterdi. Hepsiburada, petshop kategorisine ilginin 2017 yılına göre %59 arttığını da belirtti. Alışverişlerin %39’u kadınlar tarafından yapıldı.

2018’de en çok talep gören ürünler; bebek pudrası kokulu kedi kumları, Hepsiburada’nın yeni piyasaya sürdüğü somonlu kedi maması, kendi kendini temizleyen akvaryum ve pratik tüy toplama eldiveni oldu. En çok arama yapılan ürünler ise kedi kumu, akvaryum, kedi maması, köpek maması, kedi evi ve kuş kafesi oldu. 26-35 yaş aralığının yoğun ilgi gösterdiği kategoride, siparişlerin %70’i mobil cihazlardan verildi. En çok sipariş veren iller ise İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Kocaeli ve Antalya olarak sıralandı.

Marka ve ürün çeşitliliği her geçen gün artıyor

Petshop kategorisinde 30 binden fazla ürün bulunduğunu vurgulayan Hepsiburada, bünyesine kattığı yeni markalarla birlikte bu sayının günden güne arttığını belirtiyor. Gerek ürün çeşitliliği gerekse uygun fiyat seçenekleriyle sürekli bir ihtiyaç olan pet alışverişinde, Hepsiburada’nın can dostlarına yönelik portföyündeki ürün sayısı geçen yıla göre %19, marka sayısı ise %21 arttı.

Uygun fiyat, bol çeşit, hızlı teslimat ilgiyi artırıyor

Hepsiburada’nın Petshop kategorisinde yer alan Köpek, Kedi, Balık, Kuş, Hamster&Tavşan ve Kaplumbağa başlıklarında mamadan aksesuara, tuvalet kabından akvaryuma, kedi kumundan pet tekstiline kadar pek çok çeşitte ürün yer alıyor. Geniş ürün yelpazesi ve avantajlı fiyatlarıyla dikkat çeken Hepsiburada’da yıl boyunca gerçekleştirilen avantajlı kampanyalar da bütçeleri rahatlatıyor.

2018 boyunca Pazar günlerini petshop’ta kampanya günü ilan eden Hepsiburada, 2019’da da Pazar günlerine özel mobil aplikasyon kullanıcılarına %20’ye varan indirim kampanyasına devam edecek.

Petshop kategorisine https://www.hepsiburada.com/pet-shop-c-2147483616 adresinden ulaşılabiliyor.

Previous post Kitap Tanıtım: Yalnızca Bedenin Değil, Tüm Varlığın Kutsal
Next post TEMA Vakfı’ndan Milletvekillerine Doğayı Koruma Çağrısı