Okuma Süresi:1 Dakika, 18 Saniye

Sébastien Ogier’nin Citroën’e yeniden katıldıktan sonraki ilk zaferi

  • Fransız takım 100’üncü galibiyetini aldı

  • Sébastien Loeb, yeni markası Hyundai ile 4’üncü oldu

Richard Mille’in marka dostu Sébastien Ogier, geçtiğimiz hafta sonu gerçekleşen 87’inci Monte Carlo Rallisi’nde kariyerindeki 7’inci zafere imza attı. Parkur, Sébastien ve rakibi Thierry Neuville arasında bir yarıştan ziyade gerçek bir düelloya sahne oldu. Son sıralamalarda, Citroën’in yeni pilotu, bu efsanevi yarışmada tüm zamanların birincisi olan Neuville’in Hyundai’sini yalnızca 2.2 saniye ile geçti.

İki sürücü arasındaki mücadele, özellikle de 16’ıncı etapta, ikili arasındaki mesafe yalnızca 0.4 saniyeye düştüğünde destansı bir hal aldı. Citroën’in 14’üncü etapta karşılaştığı teknik zorluklar, Ogier’nin zafer olasılığından şüphe duymasına ve o noktada ‘Çok zor, otomobil %100 performansla çalışmıyor’ diye itiraf etmesine neden olmuştu.

Bu olumsuzluğa rağmen Ogier’nin azmi ve Power Stage etabındaki ikinciliği, kendi şüphelerinin üstesinden gelmesini sağlayarak yarış zaferinin mutluluğu ve Thierry Neuville ile kucaklaşmayla sonuçlandı. Bu final, Bernard Darniche’in 1979’da (Lancia Stratos Team Chardonnet) İsveçli pilot Björn Waldegård’ı (Ford Escort RS 1800) yalnızca altı saniyeyle geçerek ve en sıkı Monte Carlo Rallisi rekorunu kırarak kazandığı zaferi hatırlatıyor.

Richard Mille’in bir marka dostu daha rallide dikkatleri üzerine çekti. Yeni bir markaya, Hyundai’ye dahil olan Sébastien Loeb, birinciyle arasındaki yalnızca 2.28 dakikalık farkla dördüncülük elde etti.

Citroën’e dönüş, Fransız ekibine Dünya Ralli Şampiyonası’nda 100’üncü kez zafer tattıran Sébastien Ogier ve yardımcı pilotu Julien Ingrassia için de olağanüstü sonuçlar getiriyor. Bu zaferi kutlamak için iyi bir neden daha!

Previous post Başak Sayan’ın Yeni Kitabı Nigâhdar İnkilâp Kitabev’inden Çıktı
Next post Tansu Yeğen, UiPath’te 30 Ülkeden Oluşan Bölgenin Başına Geçti