Beğenildi : 156
Okuma Süresi:1 Dakika, 39 Saniye

Acer Bulut Teknolojileri, sistem entegratörleri ve yönetilen hizmet sağlayıcılarına yönelik bir cihaz yönetim platformu olan Being Cihaz Yönetimini (BDM – Being Device Management) duyurdu. BDM, sayısı giderek artan entegre kurumsal IoT cihazlarının yönetim ihtiyaçlarına yanıt vermeyi hedefliyor.

Acer Bulut Teknolojileri, perakende, sağlık ve ulaşım gibi birçok farklı sektöre çok yönlü bir cihaz yönetim platformu sunmak için akıllı sistem tedarikçisi Axiomtek, NEXCOM, IBASE, Shuttle ve AOPEN ile güçlerini birleştirdi. Acer Bulut Teknolojileri ve iş ortakları, sistem entegratörlerinin maliyet tasarrufu yapmalarına ve otomatik yazılım tedariği, uzaktan hata giderme ve daha fazlası gibi özelliklerle operasyonel verimi artırmalarına yardımcı olmayı planlıyor.

Acer Bulut Teknolojileri Başkanı Maverick Shih, “Acer bu yeni ve yüksek entegrasyonlu dönemde ortaya çıkan cihaz yönetimi sorunlarını çözmek için hizmet odaklı ve bulut tabanlı teknolojilere sahip bulut çözümleri geliştiriyor. Being Cihaz Yönetimi ile daha iyi operasyonel verim ve cihaz kontrolü için merkezi bir yönetim portalı sağlıyoruz. Eksiksiz ve tamamen entegre çözümler için daha fazla cihaza Being Cihaz Yönetimini yükleyen bu markalarla iş birliği yapmaktan heyecan duyuyoruz.” dedi.

Kapsamlı Bir Cihaz Yönetim Platformu

Sistem entegratörleri ve hizmet sağlayıcılar BDM sayesinde her sayıda cihazı merkezi bir yönetim portalı ile uzaktan yönetip kontrol edebilecek. İster küçük, yerel bir mağaza ister uluslararası bir alışveriş merkezi zinciri olsun, her ölçekten kurumlar bağlantılı cihazlarını kurabilecek, organize edebilecek, izleyebilecek, güncelleyebilecek ve bunların hatalarını giderebilecek. BDM’in geniş kapsamlı merkezi bulut cihaz yönetim hizmetleri, birden fazla işletim sistemiyle (örn. Windows, Android veya Linux) çalışmak zorunda olmanın getirdiği zorlukları ve maliyetleri ortadan kaldırıyor.

İlk Sürümler Dijital Bilgilendirme Uygulamalarına Odaklandı

Esnek bir yönetim platformu olan BDM, bilgi teknolojileri (BT) ve operasyonel teknolojilerin (OT) bir kombinasyonu şeklinde geliştirildi. Çözüm; dijital bilgilendirme, satış noktası sistemleri, havalimanı bilgi noktaları ve daha fazlası gibi farklı cihaz uygulamalarına uyum sağlayabiliyor.

BDM’in ön yüklü olarak geleceği ilk cihazlar, perakendecilerin ve sistem entegratörlerinin daha kapsamlı tabela yönetim çözümü ihtiyacını karşılamak için dijital bilgilendirme uygulamalarına odaklanacak. Acer Bulut Teknolojileri, ortak büyümeye destek olmak amacıyla bu Şubat ayında gerçekleşecek ISE (Integrated Systems Europe), EuroCIS ve Embedded World etkinliklerinde iş ortaklarını doğrudan destekleyecek.

Previous post Uzaktan Kontrol Edilen Endüstriyel Makineler Tehdit Altında
Next post Domino’s Türkiye’ye Teknoloji Ödülü!