Loading...

Amber Hatch’in Kitabı “EBEVEYNLER İÇİN FARKINDALIK” Çıktı

Çocuklarımızla olan ilişkilerimizde farkındalıkla ebeveynlik yapmanın ne kadar önemli olduğunu ve nasıl başarılabileceğini anlatan “Ebeveynler İçin Farkındalık” birçok ülkeden sonra Türkiye’de de raflardaki yerini aldı.

5 kitabı 15 dile çevrilen Amber Hatch, Budist ve meditatif uygulamaları çocuk yetiştirme kavramı üzerinden anlatıyor:

Ebeveynlik kendi başına ödüllendirici bir görev olabilir fakat her gün aile hayatının getirdikleriyle meşgul olmak bazen ebeveynleri yıpratabilir. Dünyanın en güzel insanını yani çocuğumuzu doğru şekilde yetiştirebilmek için en çok ihtiyacımız olan şey farkındalıktır. Farkındalık, kaosun ortasındayken şimdide kalabilme ve burada olabilme ilkelerinin uygulanmasıdır. Peki, öyleyse biz ebeveynler çocuklarımızı yetiştirirken nasıl akışta kalabiliriz?

Bu, kişisel ancak son derece kullanışlı kitapta Amber Hatch, farkındalığın ne olduğunu, akışta kalmanın ipuçlarını ve farkındalık sayesinde ebeveynliğin zorlukları karşısında ebeveynlerin nasıl doyumlu insanlar olabileceğini gösteriyor. Pek çok örnekle dolu bu kitapta,

Kriz ânında daha sakin olmanın,

Çocuklarla bağlantıda kalmanın,

Günlük baskıların ve patlama noktalarının üstesinden gelmenin,

Aile üyeleriyle konuşma tarzı hakkında kendini daha iyi hissetmenin nasıl mümkün olabileceğini aktarıyor.

Farkındalık tekniklerini zaten kullanıyor olsanız da bu kitap sizin daha sakin, daha mutlu ve daha rahat bir aile hayatına erişmenize yardımcı olacaktır.

Netizenlist.com

İnternet vatandaşlarının buluşma noktası