Okuma Süresi:1 Dakika, 35 Saniye

Aslı T. Kızmaz’ın, gözü kara bir kadının aşka, ilişkilere ve çalışma hayatına dair deneyimlerini anlattığı ilk romanı Benden Ne Olur? İnkılâp Kitabevi’nden çıktı. Okurların yoğun ilgisiyle karşılaşan kitap kısa sürede 2. baskıya girdi.

Yarattığı Sertab Bal karakterinin iş dünyasında yaşadıklarını, dizi ve müzik sektöründen insanlarla olan temaslarını, aşklarını, terk edilişlerini, yaşadığı zorluklarla mücadele edişini anlatan Aslı T. Kızmaz, okurlarını ne zaman ne olacağının kolay öngörülemediği bir olay örgüsüyle baş başa bırakıyor.

Sıradan hayatı dizi ve müzik sektöründen insanlarla tanışmasıyla bir anda değişen Sertab Bal’ın önünde bilinmezlerle dolu bir kapı aralanırken, okurlar genç kadının aşka, hayata ve ilişkilere dair fikirlerinin nasıl değiştiğine tanık olacak.

Henüz ön satış aşamasındayken 2. baskısı yapılan Benden Ne Olur?, muzip ve eğlenceli üslubuyla dikkat çeken bir ilk roman…

Aslı T. Kızmaz

1983 yılında Eskişehir’de doğan ama aslen Kütahyalı olan, oralarda da hiç yaşamamış olup asker kızı olmanın gerekliliğini sonuna kadar yerine getiren ve şehir şehir gezen Aslı, Dokuz Eylül Üniversitesi ÇEKO bölümünden 2006 yılında mezun olduktan sonra öğrenimine Dudley College’da devam etmiştir. Firmaların pazarlama ve kurumsal iletişim departmanlarında 7 yıl görev aldıktan sonra, “9-6 çalışmaya yeter” deyip kendi işini kurma aşamasına geçmiştir. 5 yıldır AKA ile ilgilenmekte, daha çok sosyal medyada algı yönetimi üzerine uzmanlaşmaktadır. Aynı zamanda kendi sosyal medya hesapları için de içerikler üretmektedir.

Arka kapak;

“Markaların durmadan, inanılmaz büyük işler başarmış kadınların hikâyelerini paylaşmalarını anlamıyorum. Onları kendi hayatıma davet etmek istiyorum. Bir rimelin daha çok satılması için verdiğim emeği görseniz, adıma şarkılar yazar, beni “işte kadının gücü” isimli reklam filmlerinize konu edersiniz. Ama varsa yoksa beyin cerrahları, sporcular, bir de şarkıcılar.”

Aslı T. Kızmaz, hayatının bir bölümünü “Benden ne olur?” sorusuyla geçiren gözü kara bir kadının her satırında şaşırtan hikâyesini anlatıyor.

Aşk, eğlence ve çalışma hayatının her adımını aktaran, gelgitlerle bezenmiş bir romanla karşı karşıyasınız. Aslı T. Kızmaz’dan eğlenceli ve muzip ama aynı zamanda ne olacağını asla kestiremeyeceğiniz sürprizli, leziz bir roman…

 

 

Previous post Dünya’nın En Etkileyici 5 Buz Oteli
Next post Jabbar’ın, İlk Solo Albümü Plak Formatında Müzik Marketlerde!