Okuma Süresi:1 Dakika, 38 Saniye

İkinci el pazarında yenilikçi yaklaşımı ve faaliyetleriyle dikkat çeken ikinciyeni.com, “kaputa vur” adıyla gerçekleştirdiği farkındalık projesi kapsamında Burhan Öçal ile özel bir çalışma gerçekleştirdi. Özellikle soğuk kış günlerinde kedilerin ısınmak için kaputa saklanmasından hareketle geliştirilen projede, araç sahiplerine otomobillerine binmeden önce “kaputa vur” mesajı verildi. Çekilen filmde dünyaca ünlü perküsyon sanatçısı Burhan Öçal özel bir performans sergiledi.

Açık artırma esasına dayalı olarak 2014 yılından bu yana ikinci el pazarında faaliyet gösteren ve sektörde referans noktası haline gelen ikinciyeni.com, sokak kedileri için bir farkındalık projesine imza attı.

Kış aylarında kedilerin soğuktan korunmak için araçların kaputuna saklanmasından hareketle geliştirilen farkındalık çalışmasında, araç sahipleri motoru çalıştırmadan önce kaputa vurmaları yönünde uyarılıyor. “Kaputa Vur” adı verilen projede basit bir önlemle sokak kedilerinin hayatını kurtarmanın önemine dikkat çekiliyor.

[yotuwp type=”videos” id=”ckK34XumlNg” ]

Öçal: “Bir kediyi bile kurtarsak ne mutlu bize”

Minik kediler için böyle özel bir projede yer almaktan büyük mutluluk duyduğunu ifade eden darbukanın şövalyesi Burhan Öçal, her canlının yaşama hakkı olduğunu ve buna herkesin saygı duyması gerektiğini vurguladı. Öçal, “Ben bir sanatçı olarak müziğin insanları eğlendirmenin dışında farklı rollerinin de olduğunu düşünüyorum. Müzik bir anlamda toplumların bakış açılarını değiştiren bir yaklaşım. O nedenle ikinciyeni.com’dan böyle bir projede teklif geldiğinde hiç düşünmeden kabul ettim. Eğer projeyle yalnızca bir tane bile minik dostumuzun hayatta kalmasını sağlarsak, ne mutlu bize” diyerek sözlerini tamamladı.

Şahinkaya: “Küçük önlemlerle minik dostlarımız için büyük bir fayda sağlayabiliriz”

Sokak hayvanlarını korumak için herkesin bir şeyler yapabileceğini belirten Garenta ve ikinciyeni.com Pazarlama Müdürü Zeyno Ertaş Şahinkaya, “Kaputa Vur projemizle sokak hayvanları için hepimizin bir şeyler yapabileceğini gösteriyoruz. Alacağımız çok küçük önlemlerle minik dostlarımız için büyük bir fayda sağlayabiliriz” dedi.

Kedilerin soğuk kış günlerinde araçların kaputuna saklandığını belirten Şahinkaya, “Kedilerin ısınmak için özellikle kış aylarında araçların kaputlarını tercih etmesinden yola çıkarak bu projeye imza attık. Sosyal medyada #kaputavur etiketiyle başlattığımız farkındalık projesinin, Burhan Öçal’ın da verdiği destekle daha geniş kitlelere yayılacağına inanıyoruz” ifadelerini kullanarak, sosyal sorumluluk projelerine önümüzdeki dönemde de devam edeceklerini sözlerine ekledi.

Previous post Dorinsight Poşet Kullanımı Araştırması’nın Sonuçlarını Açıklandı
Next post Tekzen’den Patili Dostları Mutlu Edecek Kampanya