Okuma Süresi:3 Dakika, 15 Saniye

Cartier, yeni Panthère kampanyasının prodüksiyonunu Truth or Dare ile tanınan Alman yönetmen Jonas Lindstroem’e emanet etti. Cartier’nin yeni filmi, baştan çıkarma gücü ve güç arzusuyla Cartier’nin en cesur figürüne kendini yakın hisseden korkusuz ve benzersiz karakterleri bir araya getirdi.

Vahşi ve boyun eğmez Panthère de Cartier, insan karakterinin gücünü ortaya koyan bir çekicilikle dolu. Panterler kendi türünü tanır çünkü içgüdü ve bağımsızlıkla bir araya gelen kabileler halinde yaşarlar. Dünyanın farklı yerlerinde çekilen bu yeni kampanya filminde Chang Chen, Annabelle Wallis, Ella Balinska ve Mariacarla Boscono da, nerede olurlarsa olsunlar, vahşi ve çekici görüntüsü özgürlüğü ifade eden bu seçkin hayvandan büyülenerek birbirlerini her yerde tanıyorlar. Panter, kedicil gölgesiyle tıpkı onların bir sureti gibi her yerde kendilerine eşlik ediyor. Panthère de Cartier’i yorumlayan bu özgür ruhlu sanatçılar, panter figürünün yaratıcısı Jeanne Toussaint, Windsor Düşesi, Maria Felix ve Daisy Fellowes gibi panter tutkunlarından oluşan prestijli grubun da modern çağ varisleri, Cartier ruhunun vücut bulduğu bir topluluk. Panthère de Cartier koleksiyonunun 1914’teki ilk tasarımlarından bu yana bir arzu nesnesi ve Cartier’nin kreatif imzası olan bir tılsım.

Cartier’nin kreatif imzası haline gelen bu ikonik figür, mücevher ve saatlerden, parfüm ve aksesuarlara kadar farklı koleksiyonlarla sürekli ve yeniden hayat buluyor. İlk dönüşüm, 1948’de Jeanne Toussaint sayesinde gerçekleşti. Özgür bir vizyoner olan Toussaint, pantere üç boyutlu olarak hayat verme cesaretini gösterdi ve ortaya şaşırtıcı bir estetik harikası çıktı. Jeanne Toussaint’in Panthère’i, içinde kendi yansımalarını gördükleri cüretkar kadınların imzası haline geldi. Windsor Düşesi, Daisy Fellowes ve María Félix bu hareketin başında yer aldı.

Cartier, hangi sanatsal ifade olursa olsun, panter figürünün tasarımıyla her zaman maddelerin özünü kucaklama arzusunu gözler önüne seriyor. Tasarımı yapıya kavuşturan şekiller, renkler, kesimler, hacimler, postürler ve simetri ya da asimetri, kompozisyonun soyutlama gücünü vurguluyor ve özgür bırakıyor. Cartier için “savoir-faire” ifadesinin en önemli detayı, bu iki kelimenin birlikteliği; yaratıcılık ve teknik uzmanlığın diyaloğu. Bu, tasarımcılar, saat zanaatkarları, mücevher yapımcıları, taş, polisaj ve taş kesme ustaları arasında bitmeyen bir yolculuk. Tasarım, taş yerleştirme ve kaplama süreçleri, Cartier’nin kendine özgü kaplama tekniğiyle yarattığı ipeksi dokusu da dahil olmak üzere, son detayına kadar panter figürünün gerçekçi cazibesine katkıda bulunuyor. Buradaki amaç taklit etmek değil, doğaya şapka çıkarmak, panter figürüne can vermek ve karakter kazandırmak.

Mariacarla Boscono, Model

İtalyan model Mariacarla Boscono, yaklaşık yirmi yıldır podyumların yıldızı. Çabasız güzelliğiyle eşsiz varlığını ortaya koyan bu İtalyan için bu, rekor niteliğinde bir zaman. Cesaret, zarafet ve özgür ruhluluk, Boscono’yu panterin gerçek bir temsilcisi yapıyor.

Yasmine Sabri, Oyuncu

30 yaşındaki Yasmine Sabri, en çok tanınan Mısırlı oyuncular arasında yer alıyor. Televizyon ve sinemada birçok başrol üstlenen oyuncunun Mısır’daki filmografisi ise oldukça etkileyici. Arap kadın hakları için çalışmalar yapan bir feminist olarak Yasmine Sabri, Panthère de Cartier algısına pozitif enerji ve özgürlük katıyor.

Annabelle Wallis, Oyuncu

Tiyatrocu ve sinemacı bir ailenin kızı olarak Oxford’da doğan Annabelle Wallis, ilk büyük rolünü The Tudors dizisinde, Jonathan Rhys Meyers ile oynayarak aldı. Ardından Peaky Blinders’ta Grace Burgess olarak seyirciyle buluştu. Wallis, canlılığı ve ışıltısıyla, Cartier panterinin hayat bulan bir örneği.

Ella Balinska, Oyuncu

22 yaşındaki İngiliz oyuncu Ella Balinska, Londra ve Los Angeles arasında mekik dokuyor. Guildford School of Acting’te eğitim alan Balinska, Charlie’s Angels filminin üçüncü serisinde yer aldı. Dövüş sanatları ve cirit atma uzmanı oyuncunun parlak enerjisi, Panthère de Cartier topluluğuyla arasında doğal bir bağ oluşturuyor.

Chang Chen, Oyuncu

Chang Chen Hou, Hsiao-Hsien’den Wong Kar Wai ve Ang Lee’ye büyük yönetmenlerle çalıştı. Doğal çekiciliği ve sofistike duruşu, Chen’i Panthère de Cartier için ideal bir marka elçisi yapıyor.

Karen Mok, Oyuncu & Şarkıcı

Hong Kong doğumlu Karen Mok, kariyerine başladığı 1993’ten bu yana tamamladığı on yedi albüm ve kırk filmle, Asya’da inanılmaz başarılara imza attı. Gittiği her yerde büyük etki yaratan sanatçı, en seçkin sanat ödüllerinin sahibi. Sahip olduğu bu güç ve kararlılık, Mok’u karşı koyulamaz bir karakter ve Panthère de Cartier’nin yeni marka elçisi yaptı.

Previous post HTC Vive Türkiye Ülke Müdürü Başal: 2020’de VR Dönüşümü Hızlanıyor
Next post 2023 Hedefi Enerjide En Az Yüzde 15 Tasarruf