Loading...

Commencis’ten online sipariş uygulamaları incelemesi

Türkiye’de ve dünyada alanında önde gelen şirketlerin dijitalde büyümelerine öncülük eden Commencis, COVID-19 sürecinde sıklıkla kullandığımız market sipariş uygulamalarını kullanıcı deneyimi perspektifinden incelediği bir değerlendirme yayımladı.
COVID-19 salgını, yaşam biçimimizi ve tüm alışkanlıklarımızı yeniden belirlerken, zorunlu olarak şirketleri ve ekonomiyi de dönüştürüyor. Bunun en somut örneği de perakende ve hizmet sektöründe yaşanıyor.
Hükümetlerin, ‘Evde kal’ çağrılarına uyanlar, yiyecek, market alışverişi ve yemek siparişi gibi birçok hizmeti online kanallar üzerinden gerçekleştiriyor.
Dijital dünya da bu gelişmelere bağlı olarak yeni çözümler üretmeye devam ediyor. Bu çözümlerin başında ise son dönemde temel ihtiyaçlarımızı evlerimize servis ederek hayatlarımızı kurtaran teslimat uygulamaları geliyor.

Yüz yüze yapılan alışverişlerin, online dünyaya kayması, perakende sektörü için mevcut müşteri bağlılığını artırmak ve yeni kullanıcı kazanmak açısından önemli bir fırsat oluşturuyor.
Bu amaçla, Commencis, COVID-19 sürecinde sıklıkla kullandığımız, Türkiye’deki sipariş/teslimat uygulamalarını kullanıcı deneyimi perspektifinden incelediği detaylı bir değerlendirme hazırladı.
Banabi, Getir, Migros Hemen, Carrefoursa, İstegelsin, Hepsiexpress, Cepte Şok, A-101 sipariş uygulamalarının detaylı olarak ele alındığı Covid-19 ile Sipariş Servislerinin Önlenemez Yükselişi ve Uygulamalar Arası Bir Deneyim Yolculuğu adlı değerlendirme, perakende sektörüne kullanıcı deneyimini geliştirme alanında katkıda bulunmayı hedefliyor.

Commencis- Türkiye’deki Sipariş Servislerinin Kullanıcı Deneyimi İncelemesi
Netizenlist.com

İnternet vatandaşlarının buluşma noktası