Loading...

DJI Osmo! Ne çekiyorsanız çekin profesyonel hissediyorsunuz!

DJI ünlü Osmo serisinin yeni üyesi olan taşınabilir, katlanabilir cep telefonu sabitleyicisi Osmo Mobile 3’ü bugün duyurdu. Havadan ve yerden görüntüleme amacıyla sınıfında lider kadranları tasarlama konusundaki uzun süreli geleneğin bir ürünü olan Osmo Mobile 3’te, DJI’nin teknolojisi anlamlı bir tasarımla birleşiyor. Şu ana kadarki en seyahat dostu Osmo Mobile konumundaki Osmo Mobile 3 yaşamın tüm maceralarına yönelik ideal hafif yol arkadaşınız. Kullanıcılar DJI Mimo uygulamasının en son versiyonunda yer verilen akıllı özellikleri kullanarak ultra-net video görüntüleri ve eşsiz içerikleri yakalayabilecek. Osmo Mobile 3’te sezgisel tasarım işlevsellikle buluşuyor ve basitleştirilmiş çalışma ve değişikliklere yer veriliyor.
Kıdemli Üretim Müdürü Paul Pan ürünle ilgili şunları söylüyor: “Osmo Mobile 3’ü tasarlamak için yola çıktığımızda, en son DJI teknolojisinin kullanıldığı taşınabilir ve sezgisel bir ürün yaratma hedefiyle her şeye baştan başladık. DJI’nin katlanabilir tasarımlı ilk kadranını takdim etmekten büyük heyecan duyuyoruz. Ürünün, müşterilerimize cep telefonlarıyla içerik kaydetmenin yeni yöntemlerini tahayyül etme konusunda ilham vereceğini umuyoruz.

Gündelik Kullanıma Yönelik Sabitleyici
Ürünün taşınabilirliğini artıran katlanabilir tasarım sayesinde, Osmo Mobile 3’le yüksek kaliteli fotoğraflar ve videolar çekmeye her zaman hazırlıklı olun. Fazla yer kaplamasından endişe etmeden yeni Osmo Mobile 3’ü kapıp yola koyulun. Bu ultra-kompakt cep telefonu sabitleyicide Osmo Mobile konsepti tamamen yeni bir tasarımın yanı sıra; hareket halindeyken taşıma rahatsızlığı vermemesi için kilitleme mekanizmalarıyla yeniden tasarlandı. Hızla açılıp bir cep telefonuna yerleştirilmesinin yanında, 15 saatlik batarya ömrü, kullanıcıların hayatın unutulmaz anlarını kaçırmalarına engel oluyor.

Biçim İşlevi İzler
Osmo Mobile 3 yalnızca katlanabilir olmakla kalmıyor; aynı zamanda tek elle yönetilebilen önemli düğmelerin bulunduğu yeni tasarım kullanımı oldukça verimli hale getiriyor. Saptaki kullanışlı düğmeler sayesinde, kullanıcılar kadranın hareketini kontrol edip faydalı özelliklere kolaylıkla erişebilecektir. Quick Roll özelliği mobil cihazın çıkarılmasına gerek kalmadan Mode (M) düğmesine iki kez basılarak dikey ve yatay arasında geçiş yapılmasını sağlıyor. Yeniden tasarlanan biçimle, şarj ve ses portları artık engellenmiyor ve cihazın şarj edilmesi veya harici mikrofonların kullanımına ilişkin bağlantıların kolay bir şekilde yapılması sağlanıyor. Bir tetikleyici yönün kilitlenmesi, kadranın selfie’lere yönelik olarak döndürülmesi ve hatta bir nesne takip edilirken yeniden ortalama yapılması vasıtasıyla kadranla ilgili manevra yapılmasını sağlıyor. Kullanıcılar ActiveTrack’i kullanarak tetikleyiciye bir kez dokunduğunda, Osmo Mobile 3 nesneyi kadrajın ortasında tutarak takibe başlayacaktır. Sabitleyicinin yan tarafındaki özel zoom sürgüsünü kullandığınızda, mobil cihazınızın ekranına dokunmada görüntüyü yakınlaştırıp uzaklaştırabilir ve içerik yakalamayı daha kolay hale getirebilirsiniz. Ek olarak, kullanıcıların zoom hızını kendi tercihlerine göre özelleştirme seçeneği de bulunuyor.

İz Bırakmak İçin Yaratıcılığınızı Konuşturun
Osmo Mobile 3’te gelişmiş DJI Mimo uygulaması kullanılıyor. Eğlenceli ve yaratıcı ön programlı modlar sağlanıyor. Sabitleyiciyi Bluetooth 5.0 ile cihaza bağlayın ve özelliklerin tadını çıkarın:
Story Mode (Hikaye Modu): Ön ayarlı müzik, video geçişleri ve filtreleri kullanarak videonuzda yaratıcı bir düzenleme yapın. 13 eğlenceli şablondan birini seçin ve kamera hareketini yönetme işini Mimo’ya bırakın. Çekimden sonra, Mimo profesyonel şekilde düzenlenmiş kısa videonuzu paylaşıma hazır şekilde otomatik olarak hazırlar.
Gesture Control (Hareketle Komut): Herhangi bir düğmeye basmadan selfie’nizi çekin. Gesture Control etkinleştirildiğinde, “barış işareti” yapın veya avucunuzu yukarı kaldırın. Osmo Mobile 3’ün fotoğraf çekimi için geri sayıma geçtiğini göreceksiniz.
Sport Mode (Spor Modu): DJI Ronin serisindeki faydalı özelliğe benzer şekilde, Sport modu hızlı kareler çekerken cihazın bu hıza ayak uydurmak üzere tepki süresini artırıyor.
ActiveTrack 3.0: DJI’nın görüntü tanıma ve derin öğrenme algoritmaları Osmo Mobile 3’ün seçtiğiniz nesneleri tanıması ve takip etmesini sağlıyor. Aileye özgü anları tek bir dokunuşla yakalamanız için mükemmel bir özellik sunuyor.
TimeLapse & MotionLapse: Dakikaları saniyelere dönüştürmek istiyorsanız, Timelapse dünyanın etrafınızda daha hızlı döndüğü izlenimi verecek bir efektle eşsiz içerikler yakalamanız için bire bir. MotionLapse ise kameranın hareketleneceği noktaları belirleyerek Timelapse’inize dinamik bir hareket öğesi katıyor.
HyperLapse: Timelapse’ten göz alıcı görüntüleri alın ve Osmo Mobile 3’ü elle hareket ettirerek bu görüntülere hareket katın. Ek olarak, HyperLapse gerçek zamanlı Elektronik Görüntü Sabitleme’nin (EIS) yanı sıra ActiveTrack 3.0’ı da destekliyor.
Panorama: Panorama moduyla daha geniş bir perspektif elde edin. Kullanıcılar 3×3 ve 180° panorama modları arasında seçim yapabiliyor.
Slow Motion (Ağır Çekim): 4X veya 8X Slow Motion ile dünyanın etrafınızda yavaş dönmesini sağlayın.

Netizenlist.com

İnternet vatandaşlarının buluşma noktası