Okuma Süresi:1 Dakika, 33 Saniye

Bilge Adam Genç Akademi ve Mind Lab, çocukların ve gençlerin teknolojiyi doğru eğitim metotlarıyla öğrenmeleri için tecrübelerini birleştirerek 21K12 adını verdikleri yeni bir eğitim modeli geliştirdi.

Okullar ile, Antalya’da gerçekleştirilecek Türkiye Özel Okullar Birliği Derneği Sempozyumu’nda 31 Ocak, perşembe günü paylaşılacak olan 21K12 metodu, teknolojinin algoritmik düşünce yapısının yaşam becerileriyle ilişkilendirildiği yeni bir eğitim modeli ortaya koyuyor.

21 Ocak 2019, İstanbul- Dünya hızlı ve büyük bir gelişim içinde. Buna bağlı olarak eğitim sistemleri de değişiyor. Teknolojinin gelecek nesil üzerinde oldukça büyük bir ilgi uyandırdığı bir gerçek. Bu ilginin pozitif etkisini sınıf ortamına, öğretmenler aracılığıyla bilinçli bir şekilde aktarılması ve kişiselleştirilmiş öğrenme ortamına dönüştürülmesi nasıl olacak?

Bilişim eğitimlerinle 20 yıllık tecrübeye sahip Bilge Adam ile dünyada 20 yılı aşkın eğitim alanındaki tecrübesiyle Mind Lab, bu bağlamda “Doğru Teknoloji Eğitimi” fikriyle bir iş birliği gerçekleştirerek kodlama, robotik, oyun tasarımı ve programlamanın temelinde yatan algoritmik düşünce yapısının yaşam becerileriyle ilişkilendirildiği yeni bir eğitim modeli ortaya koydu.

21K12, en son teknolojik ürünlerin ve uygulamaların kullanıldığı, sadece bilişim teknolojileri dersinin uygulama alanıyla sınırlı olmayan, diğer derslerle yatay uyum içinde, her yaşın özellikleri ve çağın ihtiyacına göre oluşturulmuş, yapılandırılmış ders planlarıyla öğretmenlere kılavuz niteliğinde aynı zamanda öğrencilerin potansiyellerini keşfedecekleri yenilikçi bir eğitim metodu sunuyor.

21K12 uygulamaları, problem çözme, karar verme, analitik düşünme, sorgulama, doğru kaynak kullanımı, takım çalışması, işbirliği, ileri planlama gibi becerileri en son teknolojik uygulamaları kullanarak bütünsel bir yaklaşım ile okullarda uygulanmakta olan müfredatı destekleyerek kullanılabilecek. Öğretmenler ve öğrenciler için hazırlanan dijital platform üzerinden her an ulaşılıp destek alınabilen bir içeriğe sahip olan 21K12, periyodik olarak hazırlanan ölçme–değerlendirme raporlarıyla uygulamaların bireysel sonuçlarını da takip etmeyi mümkün kılan bir yapıda okullara sunulacak.

Bilge Adam Genç Akademi ve Mind Lab, 21K12 işbirliğiyle hızlı bir dijital dönüşümün olduğu günümüzde çocukların teknolojinin bağımlısı değil; onu anlayan, sorgulayan ve üreten tarafta yer almasına katkı sağlamayı hedefliyor.

21K12 ile ilgili daha detaylı bilgiye 21k12.net resmi web sitesinden ulaşabilirsiniz.

Previous post İş Hayatında Üç Kritik Nokta
Next post Kahvaltı Yapan Kazanıyor