Okuma Süresi:2 Dakika, 19 Saniye

Günümüzde şirketlerin değerleri artık müşteri ve servis deneyiminde sundukları tasarım güçleriyle de ölçülüyor. Müşteri deneyimi odaklı bir anlayışla, ideal insan-cihaz etkileşimini tasarlayan SHERPA, müşteri memnuniyeti ve hizmet kalitesini artırmak için kullanıcı ve servis deneyimi odağında IATA ve Hippo.co.za’nın global çözüm ortağı oldu.

120 ülkeden 280’in üzerinde havayolu şirketini ve 81.000 seyahat ve kargo acentesini birbirine bağlayan IATA, hava taşımacılığının güvenlik ve güvenilirlik sorunlarının çözülmesinde aktif rol oynuyor. Bugün dünya hava trafiğinin %82’si bünyesindeki üye kuruluşlarca gerçekleştirilen IATA, katmanlı ve kompleks yapılar ve süreçlerden oluşan, hata ve yavaşlığı kaldıramayan bir alanda hizmet veriyor. SHERPA, bu kompleks yapının daha akıcı bir deneyim sunması, tüm paydaşların iş süreçlerini hızlandırması ve daha çok değer üretmesi için tüm IATA’nın kullanıcı ve servis deneyimini yeniden yapılandıracak.

Bilgi mimarisinden servis tasarımına kadar analizle başlayıp tasarımla biten yoğun ve döngüsel bir çalışma süreci yürüten SHERPA, Güney Afrika’nın en büyük online sigorta ve bireysel kredi karşılaştırma platformu Hippo.co.za için ise, kullanıcı ve servis deneyimini oldukça kolaylaştıran yenilikçi bir çözüm önerisiyle bu iş birliğini gerçekleştirdi.

Türkiye’de Koalay markasıyla da faaliyet gösteren Telesure Group’a bağlı olan Hippo; kullanıcılarına sigorta dikeyinde kasko, konut, sağlık ve hayat ürünleri arasında, finansman dikeyinde ise bireysel, konut, araç kredileri, mevduat hesapları ve borç danışmanlığı gibi finansal destek hizmetlerine ilişkin seçenekler arasında karşılaştırma yaparak en uygun teklife ulaşma imkanı veriyor.

Türkiye’de e-ticaretten perakendeye, beyaz eşyadan finans sektörlerine kadar birçok şirket için rekabet ve karlılık avantajı sağladıklarını belirten SHERPA Başkanı Yakup Bayrak,Türkiye’den başlattıkları tasarım ihracatıyla ilgili şunları söyledi; “Türkiye’de şirketler kullanıcı ve servis deneyimiyle farklılaşarak daha rekabetçi olmayı yeni yeni önceliklerine alsalar da, küresel deneyim tasarımı pazarı oldukça büyük, çetin, dinamik ve yenilikçi bir arena. SHERPA, deneyim tasarımı ihraç ederek gerçekleştirdiği küresel pazar atılımını, 2018 yılının başında Londra ofisini açarak başlatmıştı. IATA ve Hippo gibi, milyonlarca insana temas eden böyle dev yapıların kullanıcı deneyimlerini bir Türk deneyim tasarım stüdyosuna emanet etmeleri elbette bizler için çok gurur verici bir gelişme. 2019 yılında küresel pazarda daha aktif olmayı ve özellikle Londra’daki ofisimiz aracılığıyla deneyim tasarımı hizmetleri ihracatında ülke liderliğini yakalamayı hedefliyoruz.”

IATA Proje Yöneticisi Ozan İrtürk ise şunları ekledi; “SHERPA ekibi bilgi, tecrübe ve profesyonellikleri ile projelerimizin yakın bir parçası oldular. SHERPA’nın hızlı, dinamik ve esnek yaklaşımı, proje sırasında koşullar değişse bile hedeflerimize zamanında ulaşmamıza ve kolaylıkla birbirimize uyum sağlamamıza yardımcı oldu. SHERPA ile çalışmak bize hem yeni ufuklar açtı hem de harika bir yolculuk oldu. Yeni projelerde birlikte çalışmayı dört gözle bekliyoruz.”

Hippo.co.za Sistem Yöneticisi Andre Pronk ise; “SHERPA ile çalışmaya kısa süre önce başladık ve harika bir deneyim… Başlangıçtan itibaren takımın her konuda çok bilgili olduğu açıktı. Bizi hiç şaşırtmadılar… Zamanlamalara sadık, her zaman birlikte çalışılacak profesyonel bir ekip olduklarını her daim ispatladılar. SHERPA ile daha birçok yeni deneyim geliştireceğiz.” dedi.

Previous post Dünya Çapında Otorite Bilim İnsanları, 5. Uluslararası Beyaz Et Kongresi’nde Buluşuyor
Next post Marka İletişimi Nasıl Yapılır, PR Şirketi Temsil Ettiği Markayı Nasıl Rezil Eder?