Okuma Süresi:1 Dakika, 5 Saniye

Türkiye’nin, “Yeşil Ofis” sertifikalı ilk elektronik ticaret ve ilan platformu sahibinden.com, küresel iklim değişikliğine dikkat çekmek amacıyla gerçekleştirilen ve dünyanın en büyük çevre hareketi olan “Dünya Saati” (Earth Hour) organizasyonuna bu yıl da destek veriyor. Doğal Hayatı Koruma Vakfı (WWF) önderliğinde başlatılan “Dünya Saati” hareketi kapsamında sahibinden.com, iklim değişikliği, biyolojik çeşitliliğin azalması, doğa kaybı gibi konulara dikkat çekmek amacıyla sahiplex’in ışıklarını bir saat süreyle kapatarak, bu küresel harekete katılacak.

Dünya Saati hareketine 2015 yılından bu yana destek veren sahibinden.com, küresel iklim değişikliği konusundaki sosyal vatandaşlık bilinciyle, Yeşil Ofis kapsamında birçok farklı çalışmaya imza attı. Ofiste kullanılan pillerin tamamını şarjlı pillerle değiştirerek pil atığı oluşmasını engelledi, tüm aydınlatmaları enerji tasarruflu led ampullerle değiştirdi. Ortak alanlarda bulunan cihazlarda zaman ayarlı prizler kullanarak gereksiz elektrik sarfiyatının önüne geçildi. Toplantı odalarına kontrol panelleri ekleyerek enerji tasarrufu sağlanması yönünde de önemli adım atıldı.

Dünya Saati hakkında

Geçtiğimiz yıl toplam 7 kıtadan, 135 ülke ve bölgeden 2 milyar insanın katıldığı ‘’Dünya Saati’’ etkinliği, bu yıl 6 Nisan Cumartesi günü saat 20.30 ile 21.30 arasında gerçekleştirilecek. Türkiye’de Ayasofya Müzesi, Edirne Selimiye Cami, İstanbul Boğazı’ndaki köprüler, Rumeli Hisarı gibi pek çok tarihi yapının yanında; Galatasaray Üniversitesi, Koç Üniversitesi, İstanbul Teknik Üniversitesi ve Yaşar Üniversitesi gibi birçok önemli kuruluş çevre sorunlarına dikkat çekmek amacıyla bir saatliğine ışıklarını kapatacak.

Previous post Can Yaman Trendyol İçin Seçti
Next post “Yüzyüzeyken Konuşuruz” Bostancı Gösteri Merkezi’nde sahnede!