Okuma Süresi:1 Dakika, 14 Saniye

Multi-enstrümantalist ve prodüktör Joseph Mount tarafından 1999’da, İngiltere’de bir yan proje olarak kurulan Metronomy, çok kısa bir sürede elektronik indie alanında en önemli isimlerden olmayı başardı. Klavye/saksafoncu Oscar Cash ve klavye/bas gitartist Gabriel Stebbing’in gruba dahil olmasıyla ününe ün katan Metronomy, Britney Spears, U2 ve Gorillaz gibi grupların coverlarıyla başladıkları serüvenlerine, 2006’da çıkardıkları çıkış albümleri ‘’Pip Paine’’ ile devam ettiler.

2007’de çıkardıkları ‘’Nights Out’’ albümleri ve ‘Heartbreaker’’, ‘’My Heart Rate Rapid’’ single’larıyla büyük kitlelere ulaşarak, Mercury Music Ödülü’ne aday gösterilen ve Birleşik Kralık listelerini altüst eden ‘’ The English Riviera’’ albümleriyle başarılarına başarı kattılar. Sükse yaratan iki albüm, ünlü markalarla işbirlikleri ve dünyaca ünlü festivallerde konserlerle devam ettikleri yolculuklarını, Coldplay ile gerçekleştirdikleri bir turne ve dünyaca ünlü modacı Karl Lagerfeld ile organize ettikleri lansman çalışmalarıyla sürdürdüler.

2016’da yayınladıkları ‘’Summer 08’’ ve onun devamı niteliğinde tasarladıkları, 2019’da çıkan ‘’Metronomy Forever’’ albümleri grubu şu anki konumuna, zirveye taşıdı. 2022’de çıkardıkları yepyeni albümleri ‘’Small World’’ ise hızla beğenileri toplamaya başladı.

‘’The Look’’, ‘’Everything Goes My Way’’, ‘’Salted Caramel Ice Cream’’ gibi rengarenk, capcanlı ve herkesin diline dolanmış daha birçok şarkıyı canlı dinlemek, dans ritimleri ile hareketlenirken indie’nin sakinliğini de tadabilmek, Metronomy’nin kendine has dünyasının içine girebilmek için 20 Nisan’da Zorlu PSM Turkcell Sahnesi’ndeki uzun süredir iple çekilen bu müzik şölenini sakın kaçırmayın!

Metronomy konserinin biletleri passo.com.tr üzerinden satışta

Bilet Fiyatları:

Genel Satış : 297,00 ₺

18 Yaş Altı/Uzak Görüş : 198,00 ₺

Previous post Sabancı Üniversitesi’nin İkincisini Düzenlediği “TEKNOLOJİNİN GÜCÜYLE GELECEĞE” WEBİNAR SERİSİ DEVAM EDİYOR
Next post Uluslararası Cam Yılı’na özel açıklama: “Geleceğimiz camdır”