Okuma Süresi:1 Dakika, 12 Saniye

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü’nün katkılarıyla düzenlenen Evrensel Bilim Kurgu ve Fantastik Film Festivali; Beyoğlu Belediyesi’nin ev sahipliğinde, Uluslararası Bilim ve Sanat Yaratıcıları Derneği’nin organizasyonuyla 28 Eylül-6 Ekim tarihleri arasında Beyoğlu Fitaş, Yeşilçam Sineması ve Kadıköy olmak üzere İstanbul’un iki yakasında gerçekleştirilecek. Yoğun ilgi nedeniyle festival tarihleri uzatılırken; film gösterimleri, ödül töreni ve söyleşilerin yer alacağı festivalin, alanında ön plana çıkan isimlerden oluşan söyleşi serisi 29 Eylül Perşembegünü Akademi Beyoğlu’nda seyircilerle buluşacak.

Yaratıcılığın bilimle buluştuğu Evrensel Bilim Kurgu ve Fantastik Film Festivali’nin 29 Eylül’de gerçekleşecek söyleşilerinde moderatörlükler festivalin idari direktörü Filiz Dağ, festival yönetmeni Gülşah Elikbank, festivalin sanat yönetmeni Kerem Akça, festival koordinatörü Melis Kalkan tarafından yapılacak.

Uluslararası Bilim ve Sanat Yaratıcıları Derneği’nin kuracağı akademinin de habercisi olan söyleşi programında; “Görsel Efektlerle Bilim ve Sanat” konusu yönetmen ve sanatçı Onur Şentürk, yapımcı ve görsel efekt sanatçısı Aynur Kazaz, görsel yönetmen Onur Can Çaylı ile konuşulacak. Edebiyat dünyasının sevilen yazarları Tevfik Uyar ve Doğu Yücel’in katılacağı “Bilim ve Sanatın İşbirliği” söyleşisinin ardından “Çizgi Romandan Bilim Kurguya” yapılacak yolculukta çizgi roman yazarları Devrim Kunter ve Memo Tembelçizer sinemaseverlerle buluşacak. “Edebiyatta Aykırı Türler” yaratan yazarlar Mehmet Berk Yaltırık ve Birol Tezcan yaratım süreçlerine dair bilgiler paylaşırken; “Sinemada Farklı Arayışlar” söyleşisinde senarist ve yönetmen Onur Ünlü, oyuncu Alican Yücesoy ve yönetmen Can Evrenol seyircilere sinemanın yaratıcı gücünden bahsedecek.

Festival kapsamında yapılacak söyleşilerin tamamı ücretsiz ve tüm sinemaseverlere açık olarak gerçekleşecek.

Previous post Çöpüme Sahip Çıkıyorum Eğitim Portalı Yayında
Next post Türkiye’de Microsoft Office Açıkları Üzerinden Saldırıya Uğrayan Kullanıcı Sayısı Son Çeyrekte %17 Arttı