Beğenildi : 94
Okuma Süresi:2 Dakika, 41 Saniye

Türkiye’nin bugün büyük oranda umudunu, gençliğin ve yenilikçi düşünce sahiplerinin yaratıcı ve yenilikçi fikirlerini üretime aktarmasının yaratacağı katma değere bağlı olduğunu düşünen her biri kendi alanında hem sektörel deneyimleri hem de toplum ve organizasyon gücü yüksek sivil toplum liderlerinin bir araya gelmesi ile Girişim’23 fikri ortaya çıktı.
Açık Hava Reklamcılar Derneği, Ankara Sanayi Odası, Ankara Ticaret Odası, Bilim Ağacı Vakfı, Bilişim Sektörü Dernekleri Federasyonu, Genç Girişim ve Yönetişim Derneği, TOBB Kreatif Endüstriler Meclisi, TABİD, TAKIM-G, Teknoloji Geliştirme Bölgeleri Derneği, Türkiye Bilişim Derneği, Türkiye Küçük ve Orta Boy İşletmeler ve Serbest Meslek Mensupları Vakfı, Türkiye Oyun Geliştiricileri Derneği, Yazılım Sanayicileri Derneği olmak üzere çok sayıda sivil toplum kuruluşunun ve Netizenlist.com, Start Up dergisi gibi birçok sektör basınının desteği ile 11-13 Mayıs 2023 tarihinde girişimcilik ekosisteminin tüm paydaşlarını bir araya getirerek bir dolu etkinliği Girişim’23 başlığı altında Ankara’nın en büyük fuar merkezi olan Congressium’da gerçekleştireceğiz.

“Girişim’23”DE NELER OLACAK?
Pandemi dönemi her şey online ilerlese de fiziksel etkileşimin gücünü kimse yadsıyamaz. Girişim’23 ile bu açığı da kapatarak yenilikçi ürünlerin sergilendiği stantlarda, yatırımcıların aynı anda çok kıymetli girişimlerle hızla iletişim kurabileceği, sektör uzmanlarının güncel bilgileri paylaştığı, bilinirliği yüksek konukların tecrübelerini aktardığı dolu dolu bir zirve olacak.
Girişimcilik ve teknoloji ekosistemindeki en son yenilikleri, gelişmeleri ve yeni girişimleri keşfedebileceğiniz, ilham verici konuşmacıları dinleyebileceğiniz, Türkiye’nin en geniş katılımlı girişimcilik ve teknoloji etkinliği olması ve etkileşimin en üst seviyede olması hedefi ile yola çıktık.
Girişimcilerin kendilerini anlatmalarına imkan verecek ve 100’den fazla start-up sunumunun, girişimcilik ekosistemine destek veren diğer paydaşların kendilerini anlatma imkanı bulacağı 30’dan fazla firma sunumunun, B2B gerçekleşecek yatırımcı görüşmelerinin, ödüllü yarışmaların, networking alanlarının, çağrılı konuşmacıların ve daha zirveyi renklendirecek bir dolu etkinliğin yer alması için işe koyulduk.
Girişimciliğin birçok dikeyine dokunacak olan Girişim’23 Oyun, Metaverse, NFT, AR/VR, Blockchain, IoT, Yapay Zeka, Dijitalleşme, Yeşil Dönüşüm, Siber Güvenlik, Akıllı Şehir gibi temalarda girişimcileri ve bu alanlardaki diğer paydaşları ağırlamaya hazırlanıyor.

“Girişim’23”E KİMLER KATILMALI?
Girişim’23, girişim, yatırım, fon yaratma, iş ortaklığı, işbirliği geliştirme, yeni iş fikri geliştirme, insan kaynakları, kümelenme, finansman sağlama alanlarında ulusal ve uluslararası düzeydeki aktörlerin bir araya geldiği B2B, konferans ve paneller, eğitim, tanıtım stantları, sanat aktiviteleri ve sosyal etkinliklerden oluşan bir buluşma noktası olacak. Bu etkinliği geleneksel hale getirerek her sene girişimcilik ekosisteminin vazgeçilmezi yapacağız.
11-12-13 Mayıs 2023 tarihinde Ankara Congressium’da gerçekleşecek olan Türkiye’nin en kapsamlı girişimcilik etkinliğinde; girişimciler, teknoloji geliştirme bölgeleri, ilgili bakanlıklar ve kamu kuruluşları, yerel otoriteler, teknoloji transfer ofisleri, TEKMER’ler, kümelenmeler, kuluçka merkezleri, melek yatırımcılar, risk sermayedarları, kitlesel fonlama kuruluşları, halka arz şirketleri, bankalar, yatırım ofisleri, yatırım şirketleri, portföy yöneticileri, girişimci fonları, açık inovasyon ve girişimcilik merkezleri, iş geliştirme merkezleri, hızlandırıcılar, özel sektör kuruluşları, oyun üreticileri, oyun yayıncıları, donanım firmaları, patent firmaları, mali müşavirlik firmaları, proje yazma firmaları, hukuk firmaları ve sivil toplum kuruluşları, tüm girişimcilik ekosistem oyuncularını yerlerini almaya devam ediyor.
Logo Yazılımın Platin Sponsorluğu ile zirve sponsorlarımız belli olmaya başlarken, içerik için de geri planda birçok ulusal ve uluslararası isim ile görüşmelerimiz devam ediyor. Şimdiden stant kiralayan ve yerlerini alanlar da girisim23.com ve sosyal medya hesaplarımızda kesinleştikçe duyurulmaya devam ediyor. Son olarak girişimcilere ve girişimcilik ekosistemine katkısı olacak tüm paydaşlarla Girişim’23’de bir arada olmayı heyecanla bekliyoruz, gelin Girişim’23’de etkileşimi birlikte ateşleyelim.

 

Previous post Teknopark İstanbul “Oktay Sinanoğlu Teknoloji Ödülleri” Sahiplerini Buldu
Next post Kiralabunu.com 1 tl Kampanyasıyla Teknolojiyi Herkese Ulaşılabilir Hale Getiriyor