Okuma Süresi:1 Dakika, 31 Saniye

Metaverse ve NFT gibi kavramların hayatımıza girmesiyle ortaya çıkan yeni trendler arasında yer alan sanal influencer’lar, başta Z kuşağı olmak üzere pek çok insanın ilgisini çekiyor. Markalar için yeni nesil prodüksiyon hizmetleri veren IAMX.Live tarafından yaratılan dijital insan ALARA X de Lil Miquela gibi dünyaca ünlü sanal influencer’ların arasında sayılıyor. İki yılda 300 bine yakın takipçi toplayan sanal influencer ALARA X, kimi zaman bir kahvecide, kimi zaman bir alışveriş merkezinde, bazen de metaverse’te verdiği pozlarla takipçilerin ilgi odağı oluyor. Kısa zamanda dünyaca ünlü bir sanal insana dönüşen ALARA X’in arkasında yeni nesil prodüksiyon ve teknoloji şirketi IAMX.Live’ın imzası bulunuyor.

Bilgisayarda üretildi, gerçekliğin sınırlarını zorluyor!

Bilgisayar destekli grafik yazılımlarıyla üretilen ALARA X, Instagram hesabında paylaştığı her bir gönderide gerçekliğin sınırlarını zorluyor. Bir dijital pop yıldızı olarak tasarlanan ALARA X, gerçekçi gönderilerinde insanlar gibi giyiniyor, onlar gibi vakit geçiriyor ve yaşadığı deneyimleri takipçileriyle paylaşıyor. Her gönderisi binlerce beğeni ve yüzlerce yorum alan ALARA X, özgür ruhlu, güçlü, geleceğe dair umutlu kişiliğiyle takipçilerini heyecanlandırıyor. Gelişmiş grafik teknolojilerinin kullanıldığı görüntüleriyle metaverse evrenine göz kırpan sanal insanı görenler gerçek sanıyor. ALARA X’e ilgiyi yalnızca Türk halkı değil, dünyanın farklı yerlerinden pek çok kullanıcı gösteriyor.

Animasyonlarını Hollywood stüdyoları üretiyor!

300 bine yakın takipçisiyle ALARA X, dijital dünyadaki yolculuğunu ilerleyen süreçte hayata geçireceği yeni projelerle sürdürmeye hazırlanıyor. Markalar için yeni nesil prodüksiyon hizmeti sağlayan IAMX.Live’dan alınan bilgilere göre sanal insanın ilerleyen dönemde çok ses getirmesi bekleniyor. ALARA X’in digital hayatını konu eden animasyon filmlerinin prodüksiyonlarının dünyaca ünlü Hollywood yapımlarına imza atan küresel motion capture ve animasyon stüdyoları tarafından hazırlandığı bilinirken, IAMX.Live, sanal evrenini ALARA X’le sınırlı tutmamakta kararlı görünüyor. Önümüzdeki yıllarda ALARA X gibi farklı sanal karakterleri de kendilerine özgü hikayeleri, meslekleri ve kişilikleriyle tasarlamak için çalışan şirket, bu karakterleri metaverse evrenine geçişin bir anahtarı olarak konumlandırıyor.

Previous post Saniyede 921 Parola Saldırısı Gerçekleşiyor
Next post Kaspersky, 2023’de Olası Tehditlere İlişkin İçgörülerini Paylaştı