Okuma Süresi:2 Dakika, 2 Saniye

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün açıkladığı verilere göre 2023 yılında Türkiye oldukça kurak bir kış geçiriyor. Verilere göre yağışlar mevsim normallerinden yüzde 52 daha az seviyede. Türkiye Akdeniz iklim kuşağında ciddi bir kuraklık ve su kriziyle karşı karşıya… 22 Mart Dünya Su Günü, tüm dünyada ve ülkemizde su kaynaklarının tehlike altında olduğunu, insanların yaşam kaynağı suya erişiminin giderek azaldığını gözler önüne seriyor. İçme suyunu verimli kullanma ve su tasarrufu konusunda farkındalık projeleri geliştiren QNET, bir kez daha su tüketimini en aza indirme ve yaşam tarzında azalt – yeniden kullan – geri dönüştür ilkesinin uygulanmasına çağrı yapıyor.

Su arıtma ile 3 milyardan fazla plastik şişeden tasarruf sağlandı

  1. yılını kutlayan e-ticaret destekli doğrudan satış şirketi olan QNET, çevresel ayak izini en aza indirmek için bir hedef belirledi ve sürdürülebilir bir dünya inşa etmeyi taahhüt ediyor.
    QNET, şirketin sürdürülebilir vizyonuna bağlılığını sürdürürken evlere güvenilir temiz su kaynağı sağlamak için bir çözüm olarak HomePure Nova’yı öneriyor. HomePure Nova, lansmanından bu yana üç milyardan fazla plastik şişe tasarrufu sağladı ve yılda 331 milyon litreden fazla temiz içme suyu üretti.

Su kaynaklarına zarar verebilecek olumsuzlukları en aza indirmek gerektiğine vurgu yapan QNET’in Ürün Eğitmeni Berni Gaksh “Günlük ev kullanımı için su tasarrufu yapın, her şekilde aşırı tüketimi en aza indirin” diyor. Gaksh, “Normalde yiyecek ve içeceklerden bağımsız olarak günde 2,5 – 3 litre su içmeliyiz. Şişelenmiş su endüstrisi bir şişe temiz içme suyu elde etmek için üretim sürecinde en az 2-3 kat daha fazla suya ihtiyaç duyuyor. Bu nedenle evlerde ev tipi bir su arıtma cihazı kullanırsanız, şişelenmiş su işleminden tükettiğinizden 2-3 kat daha fazla su tasarrufu yapabilirsiniz” diyor.

QNET’in su filtreleme sistemi HomePure Nova’nın çevre ve insan sağlığına dost özellikleriyle ön plana çıktığını belirten Berni Gaksh, bitkilerin fizyolojisini incelerken Japon bilim insanları tarafından keşfedilen Pi Suyu’nun vücudun su moleküllerindeki oksijen ve minerali daha iyi emmesine sağladığını ifade ediyor. Gaksh, “HomePure Nova da bütünsel sağlığa sunmak için musluk suyunu Pi suyuna çeviriyor. Ev için sınıfının en iyi suyunu sunan QNET HomePure Nova, musluk suyunu 9 aşamalı ve 35+ UltraTech Filtre Teknolojisi ile filtreliyor. Sudaki bakterileri %99.9999, virüsleri %99.99 ortadan kaldırırken özel teknolojisi ile insan sağlığına olumlu etkisi olan iyi minerallerin suda kalmasını sağlıyor. HomePure Nova, çevre dostu çözümlerle elektriğe ihtiyaç duymadan temiz ve güvenli içme suyu sağlıyor” dedi.

HomePure Nova; patojenik bakteri, virüs ve kistlerin (NSF/ANSI P231 ve P244) azaltılması için Su Kalitesi Derneği (WQA) tarafından onaylanmış dünyanın ilk ultrafiltrasyon su filtreleme sistemi olma özelliğine de sahip.

Previous post ROLLS-ROYCE SON ÖZEL KOLEKSİYONU BLACK BADGE WRAITH BLACK ARROW MODELİNİ TANITTI !!
Next post Aksa Jeneratör, müşterilere özel çözümlerini dünyaya tanıtıyor