Okuma Süresi:4 Dakika, 10 Saniye

Türkiye’de İK’ya yön verenler, Secretcv HR Summit 2019’da buluşarak insan kaynaklarında dijitalleşme süreçleri ve çalışanlara yansımalarını değerlendirdi. “Dijitalleşen İK- Duygular Nerede?” temasıyla gerçekleştirilen zirvede İK yöneticileri, dijitalleşme, makineler ve otomasyon arttıkça, şirketlerin çalışanlarına daha fazla odaklanacağını ve insanın daha değerli hale geleceğini kaydettiler.

Zirvenin ardından düzenlenen İK’nın Yıldızları Ödül Töreni’yle ise toplamda 147 firma ödül alırken 2019 yılında gerçekleştirilecek İK’nın Yıldızları Ödülleri için belirlenen yeni kriterlerin de duyurusu yapıldı.

Türkiye’de insan kaynakları sektörünün gelişiminde öncü rol oynayan Secretcv.com, bu yıl ikincisini düzenlediği Secretcv HR Summit kapsamında, Türkiye’nin önde gelen firmalarının insan kaynakları uygulamalarını “Dijitalleşen İK – Duygular Nerede?” temasıyla İK dünyasının gündemine taşıdı. Türkiye’de insan kaynakları süreçlerinin dijitalleşmesi ve sosyal medya ile entegrasyonu konularına liderlik eden Secretcv.com, sektörün gelişimi ve desteklenmesi adına büyük önem taşıyan İK’nın Yıldızları Ödül Töreni’ni de tam gün süren zirvenin ardından düzenleyerek başarılı İK projeleri ve yöneticilerini ödüllendirdi.

Türkiye’nin önde gelen şirketlerinin insan kaynakları üst düzey yöneticilerinin İK süreçlerinde yaşadıkları deneyimleri birbirinden ilginç ve aydınlatıcı sunumlarla paylaştığı Secretcv HR Summit 2019, zengin içeriğiyle yalnızca işveren markası, iç müşteriyle iletişim, teknolojinin ve sosyal medyanın sektöre olan etkileri gibi sektörün önemli konularını masaya yatırmakla kalmadı. Aynı zamanda kurumsal hayatın zorlu şartlarını esprili bir dille hicveden komedyen ve yazar Kaan Sekban’ın Talk Show’u, Kreş Doğaçlama Tiyatro Topluluğu’nun izleyicileri kahkahaya boğan skeçleri ve heyecanla beklenen İK’nın Yıldızları Ödül Töreni ile katılımcılara tüm gün boyunca keyif dolu anlar yaşattı.

İK’nın Yıldızları ödüllerine kavuştu

HR Summit 2019’un sonunda ise İK’nın Yıldızları Ödül Töreni ile, İK dünyasının en iyileri ödüllerine kavuştu. İK’nın Yıldızları kategorisinde 131 firma ödül alırken, 6 farklı özel kategoride de 16 firma ile toplamda 147 firma ödül almaya hak kazandı.

İK’nın Yıldızları / En Çok Çalışılmak İstenen Firma

Turkcell

Yapı Kredi

Pegasus

En İyi Görselli İş İlanı

ISS Tesis Yönetim Hizmetleri

General Mobile

Aegon Emeklilik ve Hayat

En İyi Videolu İş İlanı

Watsons

Madame Coco

Pronet Güvenlik Hizmetleri

En İyi QR Kodlu İş İlanı

Simit Sarayı

Media Markt

Boyner

En İyi İşveren Markası

Koton

Ekol Lojistik

Danone Türkiye

En İstikrarlı Büyüyen Şirket

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı

2 milyon kişi Secretcv ile iş sahibi oldu

Sunuculuğunu Özge Ulusoy’un üstlendiği Secretcv HR Summit 2019’un açılış konuşmasını gerçekleştiren Secretcv.com CEO’su Okan Tütüncü, şirketin bu yıl 19’uncu yaşını kutladığını hatırlatırken, bu süreç zarfında Secretcv’nin benimsediği ‘iş bulmanın kolay yolu’ sloganının hakkını vererek, yaklaşık 2 milyon kişinin iş bulmasına aracılık ettiğini kaydetti. Tütüncü, daha kalifiye İK elemanlarının yetişmesi, nitelikli projelerin gerçekleşmesi ve çağın gereği olan dijitalleşmenin Türkiye İK sektöründe gelişmesi adına Secretcv HR Summit ve İK’nın Yıldızları Ödülleri’ni düzenleyerek çalışanlara ve sektöre destek verdiklerini vurguladı.

Yeni kurgusuyla İK’nın Yıldızları 2019’da daha da prestijli

Secretcv.com CEO’su Okan Tütüncü yaptığı konuşmada, 2019 yılı için yeniden kurgulanan İK’nın Yıldızları Ödül Töreni’nin de müjdesini verdi. Yeni kurgunun Öğretim Görevlisi, Danışman ve Koç Dr. Habibe Akşit tarafından gerçekleştirilen kapsamlı çalışmanın sonucu olduğunu ifade eden Tütüncü, “2019 yılında yepyeni bir ödüllendirme modeliyle karşınızda olacağız. Bu yeni yapıyla İK’nın Yıldızları ödüllerinin sahibi olmak çok daha zorlu ancak çok da prestijli olacak. Ödül kriterlerinin yenilenmesi, Secretcv’ye kayıtlı olan 22 milyon kişiden değerlendirmeye katılanlar tarafından yapılacak olan halk oylaması, jüri değerlendirmesi ve diğer kriterlerle 2019 İK’nın Yıldızları Ödül Töreni, kıran kırana bir mücadeleye sahne olacak” dedi.

Yapılan açıklamaya göre, önümüzdeki yıl gerçekleştirilecek İK’nın Yıldızları Ödülleri, İstihdamın Yıldızları, Adayların Yıldızları, İK’nın Yıldızları ve Jüri Özel Ödülü olmak üzere 4 ana kategoride verilecek.

İstihdamın Yıldızları kategorisine başvuracak olan kurumların en az 20 adet ilan yayınlamış olmaları, başvuru cevaplama oranının en az %98 olması, başvuru cevaplama süresinin maksimum 60 gün olması ve en az 1 adet videolu ya da görsel ilan yayınlamış olmaları gerekiyor.

Adayların Yıldızları kategorisinde 5 farklı ödül verilirken, sonuçlar Secretcv.com aday oylaması ile belirlenecek. Buna göre kazananlara, En iyi işveren markası, En çok çalışılmak istenen firma, En iyi videolu iş ilanı, En iyi görselli iş ilanı ve Kurum kültürünü iş ilanına en iyi yansıtan firma ödülleri takdim edilecek.

Özel bir ödül modelinin geliştirildiği İK’nın Yıldızları kategorisinde ise başvuru yapan kuruluşlar zorlu bir değerlendirme sürecinden geçecekler. Model kriterlerinin talep ettiği şekilde ödül jürisine bir proje sunacak olan katılımcılar, projeleri kabul edildiği takdirde bu kriterler çerçevesinde mülakata girecekler. Değerlendirme sonunda İşe alımın yıldızı, Oryantasyonun yıldızı, Pozitif ayrımcılığın yıldızı, Genç ve yeni mezun istihdamına öncelik, Kadın istihdamına öncelik, Engelli istihdamına öncelik, Aralı kariyere fırsat alanlarında ödüller sunulacak.

İK’nın Yıldızları ödül ilkeleri içinde yer alan “Birlikte Öğrenme” ve “Gelişme” ilkeleri gereği jüri,Jüri Özel Ödülü’nü kuruluşlara verebileceği gibi, kişilere de verebilecek.

Dijitalleşen İK çalışana yönelik odaklanmayı artırdı

Four Seasons Hotel Istanbul at the Bosphorus’da, 17 Nisan 2019 tarihinde düzenlenen Secretcv HR Summit 2019’da, Türkiye’nin önde gelen şirketlerinin üst düzey yöneticileri sunumlar gerçekleştirdi. Ana Sponsorluğunu Assessment Systems, İletişim Sponsorluğunu ise Turkcell’in üstlendiği etkinlikte, Ticket Restaurant Edenred, Teknosa, QNB Finansbank, Altınbaş Üniversitesi, British Time, Kiğılı, Yves Rocher, Apartman Sahne, CVPLUS ve Sosyalik Medya da sponsorlar arasında yer aldı.

Previous post Drift Sezonu İstanbul’da Başlıyor
Next post Hangi Kokular İşyerinde Verimliliği Artırır?