Loading...

Korona büyük değişim için bir fırsat olabilir mi?

fb-cover 1Sosyal inovasyon platformu imece, koronavirüs krizinin getirdiği değişim ortamını kapsamlı şekilde ele alan, “imece dialogues” adını verdiği etkinlik serisini, Zoom üzerinden gerçekleştirilen canlı yayınlarla başlattı. “Değişimde Toplum” ve “Değişimde İşin Geleceği” panelleriyle başlayan seri, 27 Mayıs Çarşamba günü “Değişimde Öğrenmenin Geleceği ” başlıklı webinarla devam edecek.

Zorlu Holding’in de kurucu ortakları arasında yer aldığı sosyal inovasyon platformu imece, koronavirüs krizinin getirdiği değişim ortamını kapsamlı şekilde ele alan, “imece dialogues” adını verdiği etkinlik serisine başladı.

Mayıs ayı boyunca 3 ayrı webinar ile devam edecek etkinlik serisinin ilki; “Değişimde Toplum”, ikincisi ise; “Değişimde İşin Geleceği ” başlıklarıyla Zoom ve Youtube üzerinden canlı yayınla gerçekleştirildi.

Etkinlik serisinin üçüncüsü ise 27 Mayıs 2020 Çarşamba günü, deneyimli gazeteci Emin Çapa’nın moderatörlüğünde, MEF Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Erhan Erkut, İELEV Özel 125. Yıl İlkokulu ve Ortaokulu Müdürü Burcu Aybat, Microsoft Türkiye Kamu Sektörü ve Yatırımlarından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Dr. R. Erdem Erkul ve alanında uzman farklı isimlerin katılımıyla gerçekleştirilecek “Değişimde Öğrenmenin Geleceği ” başlıklı webinar olacak.

Korona büyük değişim için bir fırsat olabilir mi?
“imece dialogues” etkinlik serisi, uzun süredir devam eden büyük değişimin yaşanan salgın ile yeni bir fırsat penceresi açıp açamayacağı sorusuna odaklanıyor. Yaşam tarzımızdaki değişimlerin daha insancıl sistemlerin kurulmasını sağlayıp sağlayamayacağını, bugün içinde bulunduğumuz durumun bize toplumun, işin ve öğrenmenin geleceğine dair hangi ipuçlarını verdiğini sorguluyor. Yaşanan değişimi anlamlandırmaya çalışmayı ve içinde taşıdığı potansiyel başlangıçları keşfetmeyi amaçlıyor.

Netizenlist.com

İnternet vatandaşlarının buluşma noktası