Okuma Süresi:2 Dakika, 58 Saniye

Teknoloji devi Lenovo, BT kaynaklarının kullanıma dayalı, abonelik modeliyle sağlanmasına yönelik yeni bir yaklaşım olan Lenovo TruScale altyapı hizmetlerini tanıttı. Yeni altyapı abonelik hizmeti, müşterilere daha esnek, çevik ve verimli çözümler sağlıyor.

İSTANBUL, 22 Şubat 2019 Dünyanın ve Türkiye’nin lider teknoloji şirketlerinden Lenovo, bir hizmet olarak sunulan ürünü Lenovo TruScale™ altyapı hizmetlerini duyurdu. Akıllı Dönüşüm alanında bir Fortune Global 500 şirketi olan Lenovo’nun hizmeti ‘Lenovo TruScale’, müşterilerin ekipman satın almalarına gerek olmadan, veri merkezi donanımları ve hizmetlerini şirket içinde veya müşterinin tercih ettiği bir konumda kullanmalarını ve bunlar için ödeme yapmalarını sağlayan, abonelik temeline dayalı bir ürün olarak sunuluyor.

Lenovo Truscale sayesinde:

  • BT kuruluşları, sermaye yatırımı olmadan veri merkezi donanımlarını, yazılım çözümlerini ve hizmetlerini devreye alabilecek ve yenileyebilecek.
  • Müşteriler, bulut teknolojileri benzeri ekonomi sağlayan, esnek, kullanıma dayalı bir modelle kullandıkları kadarını ödeyecekler.
  • Müşteriler, benzersiz ölçüm panosu sayesinde kullanımlarını gerçek zamanlı olarak izleyebilecekler.

Günümüzde işletmeler ve BT yöneticileri, büyümeyi kısıtlamak yerine, büyümeye imkan sağlayan veri merkezi altyapısına ihtiyaç duyuyor. Teknolojinin hızla gelişmesiyle işletmelerin genellikle kaynak, bütçe ve sermaye sınırları dahilinde yeni teknolojileri ve iş yüklerini verimli ve sorunsuz bir biçimde bütünleştirebilme ihtiyacı ortaya çıkıyor. BT çalışanları genellikle inovasyondan çok, yönetim görevleri ve sistemlerin bakımına daha çok zaman ayırıyor. Modern çağın BT çözümlerinin, otomatik güncellemelerle ölçeklenebilir olması gerekiyor. Kaynak yönetiminde dış kaynaktan yararlanarak BT kuruluşları, işlerinde inovasyona odaklanabiliyorlar. IDC’ye göre BT alıcılarının %63’ü, bir BT altyapı sağlayıcısını seçerken esnek ödeme seçeneklerinin veya kullanıma göre ödeme olanağının bulunmasının çok önemli olduğunu ifade ediyorlar.

Lenovo Truscale ile müşteriler donanım veya diğer BT kaynaklarının sermaye sahipliğini hiçbir zaman üstlenmiyor ve işletim giderlerinin bir parçası olarak her ay yalnızca kullandıkları kadarı için ödeme yapıyorlar. Donanım kurulumu, devreye alma, yönetim, bakım ve kaldırmayı da kapsayan bu ürünle birlikte Lenovo’nun ThinkSystem ve ThinkAgile ürün portföyleri sağlanıyor.

Lenovo TruScale minimum kapasite tahsisi gerektirmeyen, gerçek anlamda kullanıma dayalı bir model. Lenovo TruScale Altyapı Hizmetleriyle müşteriler, yalnızca iş yükleri aktif bir biçimde çalıştığında kapasite için ödeme yapıyorlar. Ayrıca iş gereksinimlerine göre kapasite aşağı veya yukarı yönde ölçeklenerek BT altyapısının her zaman doğru boyutta olması sağlanabiliyor. Lenovo’nun benzersiz ölçüm çözümü, müşterinin veri düzleminin dışında kalır ve şirket içi donanım güvenliğiyle bulut benzeri ekonominin avantajlarını bir arada sağlıyor. Aylık fiyatlandırma yapıları basit ve tek faturada ilgili hizmetlerin tümünü (bakım, destek, uzaktan izleme ve sistem durumu) kapsıyor.

Lenovo Data Center Group Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü Laura Laltrello yepyeni ürünleri hakkında şöyle konuştu: “Lenovo’nun hizmet olarak sunulan TruScale ürünü, BT birimlerinin veri merkezi altyapılarını sağlama ve yenileme şekillerini değiştiren, gerçek anlamda devrim niteliğinde bir gelişmedir. Abonelik temeline dayalı modelle birlikte müşteriler yalnızca kullandıkları kadar öderler ve önceden sermaye satın alma riski ortadan kalkar. Ürünümüz, depolama yönünden zengin, sunucu yoğunluklu, hiper birleştirilmiş ya da yüksek performanslı bilgi işlem gibi müşterinin her tür ihtiyacını karşılayan ve işin gerektirdiği şekilde ölçeklenebilen her yapılandırmaya uygulanabilir.”

Lenovo Data Center Group Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Üst Düzey Müşteri Direktörü Roderick Lappin ise ürün hakkında şunları söyledi: “Lenovo, altyapının güvenliği ve devreye alınması noktasında yeni bir yol göstererek müşterilerin Akıllı Dönüşüm ve dijital yolculuk süreçlerini hızlandırıyor. BT ekipmanı satın almanın getirdiği sermaye harcamasının ortadan kaldırılması ve yerine bir abonelik modeli getirilmesi sayesinde, müşteriler artık ortamlarında gereken esnekliğe sahip olacaklarını bilerek işte büyümeyi desteklemeye odaklanabilirler. Lenovo TruScale Altyapı Hizmetleri, bulutun ekonomik esnekliğiyle şirket içi verilerin güvenliğini bir araya getirerek müşterilere çalışma süreçlerinde daha fazla çeviklik, verimlilik ve kolaylık sağlar.”

Lenovo TruScale müşterileri, müşteri portalı aracılığıyla kullanımlarını sürekli görüntüleyebiliyorlar. Hizmet olarak sunulan Lenovo TruScale ürünü, dünya genelinde Lenovo satış temsilcileri ve kanal ortakları aracılığıyla edinilebiliyor. Lenovo, müşterilerinin ihtiyaçlarına en iyi uyacak şekilde Lenovo TruScale işletme modellerini doğru biçimde boyutlandırmak için stratejik ortaklarla birlikte çalışıyor.

Previous post “Mevcut Tüketim Modeliyle Gezegenimiz Bize Yetmeyecek”
Next post Ericsson, Geliştirilmiş Platformuyla 5g’ye Geçişi Kesintisiz Hale Getirecek