Loading...

Lenovo’nun yeni reklam filminde basketbolun yıldızları bilgisayar oyunundan sesleniyor

Lenovo, pazar liderliğini sürdürürken eğlenceli reklam filmleriyle dikkat çekiyor. Avrupa’da düzenlenen en üst düzeydeki basketbol ligi “Turkish Airlines EuroLeague” ve Avrupa’nın önde gelen basketbol yarışması olan “7DAYS EuroCup” için 2019/20 sezonu resmi sponsoru olan Lenovo, yeni filminde basketbolun ünlü yıldızlarını bir araya getirdi.

Fenerbahçe Beko İstanbul’un ve Anadolu Efes İstanbul’un yıldızları Ali Muhammed (Bobby Dixon) ve Shane Larkin’in başrollerde oynadığı reklam filmi, oyun ekranı kurgusuyla izleyiciye sürpriz yapıyor. Filmde ilk aşamada iki basketbolcunun teke tek basketbol maçını görüyoruz. Maça eşlik eden müzik gerilimi tırmandırıyor ancak basketbolcular beklenen performansı yakalayamıyor. Bu noktada izleyici bir anda bilgisayar ekranı karşısındaki oyuncu ile karşılaşıyor. Oyundaki basketbolcuların performanslarından mutsuz olan oyuncunun şaşkın bir ifadeyle söylendiği noktada Ali Muhammed ve Shane Larkin oyun ekranından seslenerek oyuncuyu “performansın dibi” için Lenovo bilgisayar kullanmaya davet ediyor.

Ogilvy İstanbul tarafından hazırlanan ve yapımcılığını Hacıyatmaz firmasının üstlendiği prodüksiyonda yönetmen koltuğunda Ali Can Zeren oturuyor. Reklam filminin kurgusunda karşılaştığımız oyun sever ünlü yıldızlarla basketbol oynarken duran ya da yavaşlayan bilgisayara isyan ediyor.

Lenovo geçtiğimiz ayı sonunda sezon boyunca Anadolu Efes ve Fenerbahçe Beko İstanbul’un ülkemizi temsil ettiği tüm Turkish Airlines EuroLeague maçları ile EuroCup’taki Galatasaray Doğa Sigorta, Darüşşafaka Tekfen ve Tofaş Bursa maçlarının bölgesel sponsorluğunu üstlendiğini duyurdu.

KÜNYE

Reklam veren: Lenovo
Reklam Ajansı: Ogilvy İstanbul
Yönetici Kreatif Direktör: Selim Ünlüsoy
Ajans Başkanı: Murat Derman
Kreatif Direktör: Önder Bayraktar
Metin Yazarı: Hazar Akgün
Sanat Yönetmeni: Sahap Kurtaran
Marka Direktörü: Ali Serhat Ünal
Marka Süpervizörü: Pelin Balcıoğlu
Yapım Şirketi: Hacıyatmaz
Yönetmen: Ali Can Zeren
Reklam filmini aşağıdaki Lenovo Türkiye, YouTube resmi hesabında yer alan linkte bulabilirsiniz:

Netizenlist.com

İnternet vatandaşlarının buluşma noktası