Okuma Süresi:2 Dakika, 3 Saniye

Sanat eğitimlerine finansal desteğin dünya çapında azalma riskiyle birlikte günümüzde pek çok genç, kişisel gelişim ve yaratıcı ifade için gereken bu değerli ortamlardan yoksun kalıyor. Levi’s®, 2015 yılından bu yana topluluk bazlı programlara ve gelecek nesil genç müzisyenlere müzik eğitimi kaynakları sunan Levi’s® Müzik Projesi girişimini geliştirmek amacıyla saygın sanatçılar ve dünyanın her yanındaki yerel topluluk ortaklarıyla birlikte çalışıyor.

Levi’s®, geçtiğimiz Ağustos ayında Justin Timberlake’in doğduğu Memphis (Tennessee, ABD) şehrindeki Stax Music Academy’de bir proje gerçekleştirmek için sanatçıyla işbirliği yaptı. Akademideki iki günlük beste ve performans atölyelerine katılarak öğrencilere sürpriz yapan Justin’e yakın işbirliği yaptığı Timbaland, Danja, RobKnox ve Elliott Ives gibi sanatçılar da eşlik etti. Öğrenciler, Justin ve ekibiyle çalışarak haftalardır besteledikleri şarkıları geliştirdi ve ardından Stax’ın ikonik Studio A mekanında ailelerine ve arkadaşlarına bir konser verdi. Atölye çalışmalarını düzenlemenin yanı sıra Stax tesislerini restore eden ve güncelleyen Justin ve Levi’s®, yeni ekipman ve sahneye hazır enstrümanlar da sağladılar.

LEVI’S® MUSIC PROJECT VİDEOSU

Stax Music Academy, 2000 yılında kurulduğundan bu yana Memphis ve çevresinden 4.000’den fazla çocuğun yaratıcı yeteneklerini geliştirmeye yardımcı oldu. Akademi, güney soul müziğinin gelişmesinde önemli bir rol oynayan Stax Records yapım şirketinin eski mekanının yanında yer alıyor. Otis Redding,Isaac Hayes ve Booker T. & the M.G.’s gibi soul müzik tarihinin en ikonik sanatçıları Stax Records ile kayıtlar yaptı ve bugün Stax Music Academy öğrencilerinin prova yaptığı, birlikte çalıştığı ve performans sunduğu salonlardan geçti. Akademi, yaklaşık yirmi yıl sonra topluluklarını müzik ve hizmet yoluyla geliştiren gelecek nesil liderleri destekleme kararlılığını sürdürüyor.

Justin ve Levi’s® sayesinde Stax Music Academy şimdi bestecilik atölye çalışmalarının düzenleneceği “The Song Lab” adlı yeni bir mekana kavuştu. Sahneye çıkmaya hazır enstrümanlar, kayıt, ses ve prodüksiyon ekipmanı, Guitar Center,Gibson, Native Instruments, Shure, Universal Audio ve Korg tarafından bağışlandı. Justin, Stax Academy’nin 9-12. sınıf öğrencilerinden 30’unu yepyeni bir bestecilik sınıfında geliştirmek için de Levi’s ve Stax ile işbirliği yaptı. Öğrenciler her Cuma öğleden sonra okulun ardından eğitmenleriyle çalışıp bestecilik becerilerini geliştiriyorlar. Justin ayrıca Memphis’ten daha çok gencin Stax’e devam edebilmesi için bir burs fonu oluşturdu.

Levi’s®, Levi’s® Müzik Projesi aracılığıyla gençlerin müzik eğitimi programlarına, topluluk kaynaklarına ve sektör lideri müzisyenlerle deneyimlere erişebilmesini sağlıyor. Levi’s® Müzik Projesi, dünyanın en büyük sanatçılarından bazılarını yerel topluluk gruplarıyla bir araya getirerek gençlerin müzik eğitimini destekliyor ve gençlere dünyayı müzik aracılığıyla etkilemeleri için uzun vadeli kaynaklar sağlamayı amaçlıyor.

Previous post 2019 MTV Avrupa Müzik Ödülleri’ne Muhteşem Şovlar Damgasını Vurdu
Next post 99 Cevaplanamaz Soru ve yarattığımız geleceğin istenmeyen sonuçları