Okuma Süresi:1 Dakika, 9 Saniye

TEDx sahneleri, her konuşmacı için farklı evrenlerin birer yansıması ve “biz olmaktan” ve “eyleme geçmekten” kaçınmayanların hikâyelerini barındırıyor.

Türkiye’de yapılan ilk TEDx etkinliği olma özelliğini taşıyan ve yılda bir kez düzenlenen TEDxReset 2022 ise bu yıl “Alan Aç” konseptiyle karşımızda olacak ve etkinlik, sahnesinde meta olmayan evrenin “Avatar”larını konuk edecek. Metaverse ve dijital ikizlerin damga vurduğu 2022 yılında insanın içindeki avatarların ve onların hayatlarda açtığı alanların konuşulacağı etkinlikte, aynı zamanda sürdürülebilirlik, içe dönüş ve kendini keşfetme konuları da ele alınacak. İstanbul Teknik Üniversitesi Süleyman Demirel Kültür Merkezi’nde 15 Ekim 2022 tarihinde Paribu’nun ana sponsorluğunda ve enzaHOME’n ilham veren sponsorluğunda gerçekleştirilecek olan etkinliğe 550 yüz yüze katılımcının gelmesi, 3000’den fazla ise canlı izlemenin yapılması bekleniyor.

Evrendeki yeni alanlar ve ilham verici hikâyeler

Bu yıl 12’ncisi düzenlenecek olan ve alanında uzman pek çok ismin katılacağı TEDxReset 2022’nin açılış konuşmasını Ali Üstündağ yapacak. Aralarında Pelin Çalışkanoğlu Ekşi, Mert Karslıoğlu, Zafer Ali Kızılkaya, Aylin Gezgüç, Murat Yerdekalmazer, Nurdeniz Tuncer, Belfu Berkol, Tarık Tolunay, Ahmet Acar, Leyan Senay, Barbaros Uzunöner, Salih Güngör, Necla Güngör Kırağası, Dr. Eray Dinç, Leyla Türker Şener, Veysel Sala ve Müzik Grubu, Ufuk Emin Akengin, Nurper Özcan, Ece Gözen Akın, Murat Canbaz ve Prof. Dr.Türker Kılıç’ın, Emel Şenel’in bulunduğu konuşmacılar, yeni dünya düzeninde evrenlerinde açılan yeni alanlarını ve bu alanları hayal güçleriyle nasıl doldurduklarını ilham verici hikâyeler eşliğinde paylaşacaklar.

Previous post Türkiye Bilişim Vakfı, Future Unicorn 2023 Ödülleri İçin Aday Seçiyor
Next post En İyi Dijital Bankacılık Platformu ON Seçildi