Okuma Süresi:2 Dakika, 24 Saniye

Şişecam’ın global tasarım markası Nude, 8-14 Nisan tarihleri arasında, birbirinden etkileyici yeni koleksiyonlarını göz alıcı bir enstalasyon ile, tasarımcıların ilgiyle takip ettikleri önemli etkinliklerden biri olan Milano Tasarım Haftası’nda sergiledi.

Şişecam’ın global tasarım markası Nude, “Yalın güzeldir” felsefesi ile Space Copenhagen, Sebastian Herkner, Defne Koz gibi dünyaca ünlü tasarımcılar tarafından tasarlanan yeni koleksiyonlarını Milano Tasarım Haftası süresince sergiledi. Tasarımcı Sarah Izod’un Nude için Milano Paşabahçe Mağazası’nda tasarladığı “The Garden of Shadows” enstalasyonu içerisinde sergilenen yeni koleksiyonlar arasında, Nude’un 97 yaşındaki Amerikalı iş kadını, iç mimar ve stil ikonu Iris Apfel’den ilham alan koleksiyonları da tasarım severlerle buluştu. Etkinliğe Cosmopolitan, Marie Claire, Elle Dergileri’nin İtalya temsilcileri, dünyaca ünlü Influencer’lar ve tasarımcılar katıldı.

Kusursuz şıklığı ile Space Copenhagen tasarımı Silhouette koleksiyonu

Signe Bindslev Henriksen ve Peter Bundgaard Rützou isimli dünyaca ünlü iki tasarımcının 2005 yılında kurduğu Space Copenhagen Dizayn Stüdyosu ile Nude’un ilk iş birliği koleksiyonu olan Silhouette, camın yalınlığından ve zerafetinden ilham alınarak tasarlandı. Camın doğasına göre kenarların, hacmin ve eğrilerin uyum içerisinde tasarlandığı servis ailesinde; karamel ve saydam olmak üzere iki farklı renk bulunuyor.

Sebastian Herkner tasarımı muhteşem üçlü Ecrin koleksiyonu

Dünyaca ünlü tasarımcı Sebastian Herkner, Kuzey İtalya’da yer alan Ritten Peribacaları’nın yuvarlak taşlarından ilham alarak Nude için Ecrin koleksiyonunu tasarladı. Organik görünümlü haznelerin, petrol yeşili, kırmızı, karamel ve amber renklerinde pop-up kapaklarla bütünleştiği, üç boydan oluşan Ecrin saklama ürünleri, neşeli görünümleri ile dikkat çekiyor.

Defne Koz’dan duyulara hitap eden Opti koleksiyonu

Endüstriyel tasarımcı Defne Koz tarafından Nude için tasarlanan Opti koleksiyonu, duyusal dikey dalgalanma efekti ile durduğu yüzey üzerinde hipnotik gölgeler bırakıyor. Vazo ve kaselerden oluşan koleksiyondaki her bir parçanın kavisli şekli ise Defne Koz’un dizayn stilini yansıtıyor.

Iris Apfel’den ilham alan eşsiz koleksiyonlar

Nude’un Amerikalı iş kadını, iç mimar ve stil ikonu Iris Apfel’den ilham alan koleksiyonları arasında sıra dışı ama oldukça fonksiyonel tasarımları ile dikkat çeken Tomas Kral’ın Beak koleksiyonu yer alıyor. Tasarımcının egzotik kuşlardan ilham alarak tasarladığı koleksiyon, şimdi de Iris Apfel’in kalıplara sığmayan ve geleneksel sınırların ötesine geçen stiline uygun olarak canlı renkler ve desenlerle buluştu. Iris’in stilinden esinlenilerek Ayşe Birsel tarafından yeniden yorumlanan renkli Mono Box koleksiyonu ise işlevsellikle tasarımı birleştirirken, yeni renkli desenleriyle de ev ve ofis dekorasyonlarına modern bir dinamizm getirdi. Iris’in ikonik gözlükleri ve kolyesinden ilham alınarak tasarlanan kağıt ağırlıkları ise koleksiyonun en dikkat çeken tasarımlarından biri.

Camın en yalın hali: ‘Nude’

Dünyanın üçüncü en büyük cam ev eşyası üreticisi Şişecam Topluluğu’nun global tasarım markası Nude, dünya prömiyerini 2014 yılında Maison Objet Paris’te yaptı. Ardından Milano ve Frankfurt’taki uluslararası fuarlarda boy gösterdi ve büyük beğeni topladı. Tüm koleksiyonlarını “Simple is Beautiful” (Yalın Güzeldir) felsefesi ile tasarlayan Nude; Ron Arad, Nigel Coates, Joe Doucet, Pentagon Design, Tomas Kral, Mikko Laakkonen, Tamer Nakışçı, Erdem Akan ve Ali Bakova’nın da aralarında olduğu dünyanın saygın tasarımcıları ile çalışıyor.

Previous post 18. Altın Pusula Türkiye Halkla İlişkiler Ödülleri Sahiplerini Buldu
Next post The Bodrum Edition Bodrum’a Yepyeni Bir Enerji Getiriyor