Okuma Süresi:1 Dakika, 6 Saniye

Türk edebiyatına kök salmış ölümsüz usta Sabahattin Ali‘nin unutulmaz eserlerinden ölümsüz alıntıların derlendiği Etrafın Seni Sıktığı Zaman Kitap Oku, İnkılâp Kitabevi etiketiyle raflarda!

Çok değerli yazar ve şair Sabahattin Ali’nin tüm eserlerinden seçilmiş altı çizili cümlelerin bir araya getirildiği bu sıra dışı kitap, büyük ustanın bizleri ardında bırakışının 75. yılında edebiyatseverlerin beğenisine sunuluyor.

Gerçekçi bir düzlemde yazdığı ve öykü türünde kaleme aldığı çoğu kitabında değindiği siyasi eleştirilerin yanı sıra, toplumun aksak yönlerini de korkusuzca dile getiren Sabahattin Ali, Metin Üstündağ’ın derin bir külliyat araştırması ile tekrardan okuyucuyla bir araya geliyor. Yaşamaya, aşka, insana ve toplumun dirliğine verdiği değer ile ön plana çıkan Ali, birbirinden kıymetli onlarca eseriyle ölümsüzlüğünü korumayı sürdürüyor.

Sabahattin Ali’nin tüm romanlarından, öykülerinden ve şiirlerinden alıntıları “Etrafın Seni Sıktığı Zaman Kitap Oku” ile bir araya getiren Metin Üstündağ, unutulmaz edebiyatçının külliyatından, altını çizdiği cümleleri İnkılâp Kitabevi etiketiyle okuyucuyla buluşturuyor.

Kitap Hakkında

Etrafın Seni Sıktığı Zaman Kitap Oku,

üstat SABAHATTİN ALİ’nin
eşi Aliye Hanım’a verdiği bir öğüt.
Biz de üstadın verdiği öğüde uyarak
büyük ustanın tüm kitaplarını yeniden okuyup
altını çizdiğimiz satırları,
etrafından sıkılınca kitap okumak
isteyenler için derledik.
Ölümsüz ustayı tekrar saygıyla, sevgiyle ve
özlemle anıyor, keyifli okumalar diliyoruz.

Künye

Tür: Edebiyat
Yayın direktörü: Gülşen İşeri
Yayıma Hazırlayan: Faruk Kaya
Düzelti: Saliha Ulusoy
Son Okuma: Elif Erdağı
Kapak ve Sayfa Tasarım: Metin Üstündağ

Previous post Rakı şişesinde İtalyan olsam
Next post Korkmuyorum