Loading...

Rüzgârın Üstüne Dümen Kıran Bir Aşk Hikâyesi

Dengeli Yaşam Rehberi ve Yazar Özlem Çetinkaya’nın yeni kitabı “Tramola” Tara Kitap etiketiyle raflardaki yerini aldı. Dördüncü kitabını yayımlayan Özlem Çetinkaya, kitabını “Kendime yolculuğumun en önemli aracı” olarak tanımlıyor.

Aslında Çok Kolay, Sana Söyleyeceklerim Var Anne ve Biraz Senden Biraz Bendenkitaplarının yazarı Dengeli Yaşam Rehberi ve Yazar Özlem Çetinkaya’nın ilk romanı Tramolaraflardaki yerini aldı. Aşk üzerinden bir dönüşüm hikâyesini anlatan roman adını bir denizcilik teriminden alıyor.

İçsel huzuru ve içsel mutluluğu arayışını anlatan roman hakkında Özlem Çetinkaya: “Rüzgâr karşıdan geldiğinde ne yapacaksın? Ya tramola atıp yönüne doğru gidecek ya vazgeçip yön değiştireceksin ya da korkup alabora olacaksın. Hayatımıza da çoğu zaman böyle sert rüzgârlar uğruyor. Eğer o tramolaları bilirsek belki o anlık mutsuzlukları yaşayabiliriz ama iç huzurumuzu da nasıl koruyacağımız daha iyi bileceğiz. İşte bu olduğunda da farklı bir mutluluk yoluna giriyoruz. Benim de arayışında olduğum mutluluk bu. Roman bu anlamda bana çok eşlik etti”diyor.

Kitabın ana karakteri Mine’nin, Tolga ile rüzgârın üstüne dümen kıran aşk hikayesini anlatan kitap aynı zamanda karakterlerin dönüşümünü de detaylı bir şekilde okuyucularına sunuyor. Kitap kendini iç huzurunu ve iç mutluluğunu bulmak isteyenlere adeta bir referans niteliğinde.

Özlem Çetinkaya’nın dördüncü kitabı ve aynı zamanda ilk romanı “Tramola” 12 Haziran itibariyle www.tarakitap.com ‘da, 15 Haziran sonrası ise Tara Kitap etiketiyle raflarda olacak.

Netizenlist.com

İnternet vatandaşlarının buluşma noktası