Loading...

Sağlıklı beslenme alışkanlığı erken yaşlarda kazanılır…

Kötü beslenme alışkanlıkları neticesinde ilerleyen yaşlarda görülme riski artan obezite ve diyabetin önüne geçmek için bebeklere ve çocuklara mümkün olduğu kadar erken yaşlarda sağlıklı beslenme alışkanlığı kazandırılması gerekiyor. Türkiye’nin lider bebek mama markası Hero Baby bu çerçevede, organik kavanoz serisi ile gelecek nesillere küçük yaşlardan itibaren sağlıklı beslenme alışkanlıkları kazandırmayı hedefliyor. Türkiye’de organik tarım ile yetiştirilen meyve sebzelerle üretilen organik kavanoz mamaları, bebekleri için ek gıda dönemine geçiş yapan ailelere sağlıklı ve besleyici alternatifler sunuyor.

Her geçen gün büyüyen organik kavanoz mama serisiyle Hero Baby, ek gıdaya geçen bebeklere sağlıklı bir beslenme alışkanlığı kazandırmayı hedefliyor. Organik tarım ile Türk çiftçiler tarafından yetiştirilen sebze ve meyvelerle hazırlanan Hero Baby organik kavanoz mamaları, hiçbir şekilde koruyucu, renklendirici ve ilave şeker* içermiyor. Vakumlama yöntemi ile mamanın havayla teması önlenerek kapatılan kavanozlar, kapağı açılana kadar tazeliğini koruyor.

Kötü beslenme alışkanlıkları sonucunda, obezite ve diyabet gibi hastalıkların ilerleyen yaşlarda görülme riski artabilir. Bu durumun önüne geçmek için bebeklere ve çocuklara mümkün olduğu kadar erken yaşlardan sağlıklı beslenme alışkanlığı kazandırılması gerektiğini belirten Hero Baby Pazarlama Müdürü Şirin Işık, konuyla ilgili şunları söyledi:

“Beslenme alışkanlığı, çok küçük yaşlarda temeli atılan bir konu. Bu konuda ailelerin üzerine büyük görev düşüyor. Aslında tıpkı diğer öğrenilen özellikler gibi, beslenme tercihleri de ilk olarak aileden doğru şekillenmeye başlıyor. Bu noktada ek gıdaya geçiş dönemi, çocuğun ilerleyen yaşları için de büyük önem taşıyor. Çok erken yaşlarda kötü gıdalar ile tanışabilen çocuklar, hayatlarının ilerleyen dönemlerinde de benzer gıdalara yatkın olabiliyorlar. İşte tam olarak bu durumun önüne geçmek için, ailelere gönül rahatlığıyla çocuklarına yedirebilecekleri Hero Baby Organik Kavanoz mamalarını sunuyoruz. Ürünlerimizde kullanılan püreler, tarım ilacı kalıntısına karşı yüzlerce analiz sonucunda ‘temiz’ olduğu kanıtlanan meyve ve sebzeler ile üretiliyor.”

Hero Baby,Türkiye genelinde 140’tan fazla bahçe ile çalışıyor ve bahçe seçiminde endüstriyel bölgelerden, yollardan ve şehir merkezlerinden uzak lokasyonları seçiyor. Bu kapsamda, her yıl 200’den fazla aile çiftçisine özel tarım teknikleri eğitimi veriliken; bahçelerde arılı tarım teşvik ediliyor. Mamaların üretimi ise, Hero Baby’nin Ankara’da bulunan iki adet fabrikasında gerçekleşiyor.

Hero Baby Organik Kavanoz Mamaları serisinde 8 ürün bulunuyor; Organik Karışık Meyveli, Organik Kayısılı Muzlu, Organik Muzlu Armutlu Yulaflı, Organik Elmalı Şeftalili, Organik Erikli, Organik Elmalı, Organik Şeker İlavesiz Sütlaç ve Organik Kayısılı.

*Türk Gıda Kodeksi gereğince koruyucu ve renklendirici içermez. Doğal olarak şeker içerir.

Netizenlist.com

İnternet vatandaşlarının buluşma noktası