Okuma Süresi:1 Dakika, 9 Saniye

Ünlü sanatçıların eserlerine mağazalarında yer vererek, bu eserleri geniş kitlelerle paylaşmayı hedefleyen adidas, Bağdat Caddesi’nde açılan yeni mağazasında heykeltraş Emre Yusufi ile iş birliğine imza attı.

Uluslarası sergilerde ve sanat fuarlarında adından sıkça bahsettiren Emre Yusufi, heykeltıraş olmasının yanı sıra grafik tasarımcı ve müzisyendir. İtalya’da güzel sanatlar eğitimi almasının ardından, Türkiye’ye gelerek pek çok sanatsal faaliyette bulunan Emre Yusufi, modern sanat akımına yönelik eserleriyle takip ediliyor.Son yıllarda Herkül serisi ile sanat dünyasında ön plana çıkmıştır.

Emre Yusufi’nin adidas için özel olarak hayata geçirdiği “ Hercules Forum” heykeli, antik Yunan mitolojisinin güç ve kahramanlık sembolü olan Herkül’ü, çağdaş spor kültürü ve moda ile bir araya getirerek, zamansız değerlerin ve ideallerin sürekliliğini vurgulamayı amaçlıyor. Antik Yunan kahramanlarının günümüz insanlarına ilham vermesini hedefleyen Hercules Forum, hem antik çağın güç ve dayanıklılığından hem de modern dünyanın yenilikçi ve dinamik enerjisinden izler taşıyor.

adidas’ın, Herkül’ün efsanevi gücünü ve azmini temsil etmesi, spor ve rekabetin insan doğasının temel bir parçası olduğunu gösteren Hercules Forum heykelinde, adidas’ın yenilikçi basketbol ayakkabısı Forum ve Originals’ın ikonik mavi rengine atıfta bulunan Trefoil logolu çanta kullanıldı.

Spor ve sanatın birlikteliğinden ortaya çıkan Hercules Forum, insanlara farklı kültürler ve disiplinler arasında köprüler kurulabileceğini ve bu sayede daha güçlü bağlantılar oluşturulabileceğini göstermeyi hedefliyor.

Hercules Forum, 22 Mayıs tarihinden itibaren, ilk olarak Bağdat Caddesindeki adidas mağazasının önünde sergileniyor.

Previous post Arzum, e-ticaret deneyimi ile ikinci kez ECHO Awards’un sahibi oldu
Next post Kaspersky, dijital batıl inançları araştırdı