Okuma Süresi:1 Dakika, 24 Saniye

Artık herkesin bildiği bir gerçek var: Dijital varlıklarınızdan alınan verimi maksimize etmenin yolu, kullanıcılarınız için optimize edilmiş bir deneyim tasarlamaktan geçiyor. Ancak, bir sistemi optimize edebilmek için, önce o sistemin mevcut durumunun çok iyi anlaşılması gerekiyor. Gözlemlenen semptomları da sorunun kaynağına inmeden tedavi etmek mümkün olmuyor.

Dünyanın en büyük markalarına kullanıcı deneyimi odaklı ideal insan-cihaz etkileşimi için dijital deneyimler tasarlayan SHERPA, markaların dijital varlıklarının sorunlarına ışık tutmak için UX Audit hizmeti vermeye başladı.

UX Audit, kullanıcılarınızın ve sisteminizin deneyim problemlerini doğru tanımlamak, bu sayede kullanıcılarınıza daha iyi bir deneyim sunmak ve tabii ki kullanıcı deneyiminin yatırıma geri dönüşünü arttırmak için şirketlere fayda sağlıyor.

UX Audit, dünyaca kabul görmüş kullanılabilirlik kriterleri kapsamında dijital bir ürünün uzmanlar tarafından analiz edilmesi, sunulan deneyimdeki sorunların tespit edilmesi ve geliştirme önerilerinin yaratılmasıyla başlıyor. Kullanıcı etkileşimini takip etmek için devrede olan ölçümleme aracının yapılandırmasının kontrol edilmesi, eksiklerin raporlanması ve kitle etkileşimine yönelik içgörülerin üretilmesi de servis kapsamında yer alıyor. Son olarak, incelenen nicel verinin yanında nitel veri de ısı haritaları ile oturum kayıtları incelenerek değerlendiriliyor ve kullanıcı etkileşimini optimize etmek için ortaya çıkarılan geliştirme önerileri, test edilebilecek formata uygun hale getirilerek performans indikatörleri tanımlanarak hipotezleştiriliyor.

Dönüşüm oranlarınız çok düşükse, kullanıcılarınız sunduğunuz deneyimden memnun değilse ve/veya edinim maliyetinizi optimize edebileceğinizi düşünüyorsanız; bu sorunların kaynaklarıyla dijital ürün tasarımınızdaki izdüşümlerini bulmak ve tamir etmek için, işe uygun araçlarla veri toplayıp, bu verileri analiz ederek başlayabilirsiniz.

Havacılıktan e-ticarete, beyaz eşyadan fintech ve perakende sektöründe kullanılan birçok global dijital varlık için kullanılmış SHERPA’nın UX Audit çalışmasında; dijital varlıklar kullanıcı deneyimi bağlamında dünyaca kabul görmüş Nielsen Norman Prensipleri ile analiz ediliyor, kullanıcıların dijital ürünü nasıl kullandığına dair mevcut acı noktaları ile gelişim alanlarını tespit ediliyor ve raporlanıyor.

Previous post Rolls-Royce Savaş Uçaklarının Güç Sistemlerini Desteklemek İçin Dünyanın İlk Elektirikli Teknolojisini Geliştirdi
Next post Fikrinle İz Bırak