Okuma Süresi:3 Dakika, 9 Saniye

Aydınlatmada dünya lideri Signify (Euronext: LIGHT), Nesnelerin İnterneti (IoT) tabanlı Interact portföyünün en yeni üyesi Interact Pro’yu kullanıcıların hizmetine sunuyor. Küçük ve orta ölçekli işletmeler için geliştirilen ilk çok işlevli aydınlatma sistemi ve yazılım niteliğinde olan Interact Pro, Signify’ın bağlantılı aydınlatma sistemleri konusunda elde ettiği liderlik ve büyüme çerçevesinde attığı en inovatif adım niteliğinde.

Çalışma ortamındaki konfora ve motivasyona yüksek oranda destek sağlıyor…

Interact Pro, uygulama ve gösterge paneli sayesinde KOBİ’lere aydınlatmalarını kolayca kontrol etme ve yönetme imkanı sunarken KOBİ’lerin de çalışma ortamlarını daha verimli kılıyor. Diğer yandan, işletmelerin yüksek oranda enerji tasarrufu sağlamalarına imkan tanıyan Interact Pro, Philips’in Interact Uyumlu lambaları, armatürleri ve sensörleri ile entegre şekilde çalışıyor. Sistem sayesinde çalışanlar, görüş konforlarına, işlerine ve günün saatine uygun ışığı seçerek konforlu bir çalışma ortamında daha verimli çalışabiliyor.

Araştırmalara göre, insanlar yaşamlarının yüzde 90’ını binalarda geçiriyor; bu çarpıcı sonuç[1], iç mekan aydınlatmasının, özellikle iş yerinde ne kadar önemli olduğunu ortaya koyuyor. Interact Pro ise, ayarlanabilen ışık özellikleri sayesinde en rahat ve konforlu çalışma ortamını sunarak, çalışanların motivasyonunu maksimum düzeyde olmasını sağlıyor.

Signify Türkiye Satış Direktörü Saner Kırık konu ile ilgili şunları söyledi; “Signify olarak, Türkiye’de yine bir ilke imza atmaktan dolayı mutluluk duyuyoruz. Nesnelerin interneti (IoT), aydınlatma alanında benzersiz fırsatları gün ışığına çıkardı ve biz de bu fırsatı Interact Pro aracılığıyla KOBİ’lere sunmaktan mutluluk duyuyoruz. Interact Pro, KOBİ’lere daha fazla veri ve daha yüksek yapay zeka sunarak, onların daha efektif kararlar almalarını; bu sayede işletmelerini daha verimli hale getirmelerini ve çalışanlara daha keyifli bir iş ortamı sunmalarını sağlıyor. Her zaman altını çizdiğimiz gibi, iyi aydınlatma koşulları, insanların ruh durumunu ve konforunu iyileştirebiliyor; öte yandan, bulundukları ortamı kontrol etme imkanı verildiğinden dolayı çalışan memnuniyeti ve verimliliği artırıyor. Interact Pro sistemi sayesinde küçük ve orta boy işletme sahipleri ve çalışanlar akıllı telefonları aracılığı ile Interact Pro uygulamasını kullanarak ofis içi verimliliği artırırken, gereksiz ışık kullanımının da önüne geçerek %90’a varan oranda tasarruf sağlamış olacaklar.’’

Akıllı aydınlatma ile daha akıllı işletmeler

Bin m2’ye kadar olan ofisleri ve 10 bin m’ye kadar olan endüstriyel alanları içeren küçük ila orta ölçekli ticari alanlar için tasarlanan Interact Pro ile aynı anda 200 aydınlatma noktası birbirine bağlanabiliyor. İşletmeler, bulut bağlantılı Interact Pro yazılımındaki web portalı, ağ geçidi, gösterge paneli ve uygulama üzerinden aydınlatma ayarlarını yapabiliyor.

Interact Pro’nun en kullanışlı olduğu yerler; ofisler, depolar ve otoparklar. Aydınlatma sensörleri, birinin geldiğini otomatik olarak algılıyor ve aydınlatma sistemini harekete geçirerek ışıkların açılmasını sağlıyor, aynı şekilde boş olduğu anda ise ışığı kısıyor; böylece enerji kullanımını ve masraflarını azaltıyor. Ayrıca gün ışığı seviyesini de otomatik olarak algılayarak ışığı buna göre ayarlayabilen sensörler sayesinde işletmelerin enerji verimliliği de artıyor. Bağlantılı aydınlatma sisteminden gelen veriler, Interact Pro gösterge panelinde ve uygulamasında görülebiliyor. Böylece işletme sahipleri, enerji kullanımı yönetiminde aldıkları bilinçli kararlarla sürdürülebilirlik hedeflerine ulaşabiliyor ve kurumsal sosyal sorumluluk örneği sergiliyor. Bunların yanı sıra, Interact IoT platformundaki anında bildirim ve güvenlik güncellemeleri, sistemi otomatik olarak güncel tutuyor.

Hizmete alma hızında çığır açan gelişme

Interact Pro yazılımı ile Philips Interact Uyumlu ampul ve armatürleri, Zigbee 3.0 açık global kablosuz standardı ile etkinleştiriliyor. Kablosuz bağlantılı aydınlatma sisteminin kurulumu, mobil uygulama tabanlı mekanizması sayesinde geleneksel aydınlatma sistemlerinden daha hızlı şekilde gerçekleştirilebiliyor. Böylece hem kurulumu yapanlar, bir sonraki işlerine daha hızlı geçebiliyorlar, hem de müşterilerin işini en az şekilde kesintiye uğratıyorlar. Interact Pro, armatür ve lambaları ışık ayarlama, gruplama ve programlama gibi özellikleri de aynı şekilde taşıyan bağlantılı bir sistemde bir araya getiren tek sistem niteliğinde.

Interact Pro, aydınlatma profesyonellerinin veri odaklı, katma değerli hizmetler sunmalarına olanak tanıyarak onların müşterilere olumlu tavsiyelerde bulunabilmesine ve uzun süreli ilişkiler geliştirerek istikrarlı işleri canlandırmalarını sağlıyor. Kurulum yapanlar, KOBİ sahibinin verdiği izinle uzaktan hata bulabiliyor, Interact Pro gösterge paneli üzerinden aydınlatma sisteminin sağlık durumunu kontrol edebiliyor. Böylece aydınlatma sistemindeki her türlü problemi tespit ediyor ve müşteri ziyaretleriyle zaman kaybetmiyorlar.

Previous post Mağazacılıkta Dijital Dönüşüm İle Yeni Bir Dönem Başlıyor
Next post İngiltere’de Lush Sosyal Medyayı Türkiye’de Lipton Dijitali Bırakmış