Okuma Süresi:47 Saniye

Tasarımcı Bülend Özden ilk kişisel sergisi “Destruction” ile 5-22 Ocak tarihlerinde Goba Art&Design’da sanatseverlerle buluşuyor.

Bülend Özden’in sahip olduğumuz ve bizi mutlu eden şeylerin bir anda yok olma ihtimalini deneyimlettiği sergisi “Destruction (Yıkım, imha)” ile sanatseverleri farkındalığa davet ediyor. Mimar ve Tasarımcı kimliklerinin yanı sıra 2019 yılından beri resim ve heykel çalışmalarına başlayan Bülend Özden, seçtiği konular çerçevesinde duygularını şekillendirerek eserler yaratmaktadır.

Destruction (Yıkım, imha)
Hayatın doğal akışı içerisinde alıştığımız inandığımız veya garanti olarak gördüğümüz yaşam tarzımızın bir anda aniden değiştiğini, parçalandığını, yıkıldığını hayal edelim. Hiç beklemediğimiz bir zamanda bağlı olduğumuz değerlerin yıkılması, zihnimizde duygusal anlamda bir parçalanmaya yol açabilecektir.
Bizi mutlu eden şeylerin ansızın imha olmasına dair bir sorgulama ve arkasından gelen zihinsel tahribat eserlerin vurgusudur. Bu sorgulamanın amacı, bağlı olduğumuz duygusal şeylerin ansızın kaybedilebilir olduğunu bize hatırlatması ve farkındalığımızı çoğaltmasıdır.

Adres: Goba Art&Design
Evliya Çelebi Mah. Meşrutiyet Cad. Şimal Sok. Belkıs Apt. 3A Beyoğlu/İstanbul

Previous post Teknoloji Dünyasını 2022’de Neler Bekliyor?
Next post ‘in dream’