Loading...

Teknoloji, Gelişim Ve Deneyim, 24. İnsan Kaynakları Zirvesinde Buluştu

Management Centre Türkiye (MCT) tarafından bu sene ikincisi düzenlenen Türkiye’nin ilk ve tek iş ve teknoloji haftası “&NOW Business & Tech Week” Volkswagen Arena’da kapılarını ziyaretçilerine açtı. Dünya Ekonomik Forumu ‘İşin Geleceği’ 2018 raporuna göre 2022 itibariyle tüm dünyada toplam 133 milyon yeni iş fırsatı doğarken 75 milyon pozisyon yok olacak.Bu dönüşüme iş dünyasının nasıl hazırlanacağı, &NOW kapsamındaki en önemli etkinliklerden biri olan QNB Finansbank ana sponsorluğu ve Kariyer.net yetenek sponsorluğunda “Hello HR” teması ile 24. İnsan Kaynakları Zirvesi’nde cevap bulmaya başladı.

“Dijital Dünya, Teknolojik Dönüşüm ve İnsan Kaynakları” alt başlığı çerçevesinde; değişen İK teknolojileri ve iş modelleriyle yeni dijital dünyada insanın konumlanması ele alınacağı 24.İnsan Kaynakları Zirvesi, Volkswagen Arena’da Konferans Eş Başkanları Alper Utku ve Didem Gürcüoğlu Tekay moderasyonunda başladı. 3 Mayıs Cuma akşamına kadar sürecek etkinlikte yapay zekanın etkin olmaya başladığı dijital dünyada, insan olmanın anlamı derinlemesine ele alınacak. Geleceğe dairvizyonların sunulacağı etkinlik, iki gün boyunca katılımcılarla buluşuyor.

Geleceği Iskalamayın

  1. İnsan Kaynakları Zirvesi’nde konuşma yapan QNB Finansbank İnsan Kaynakları Genel Müdür Yardımcısı Cenk Akıncılar “’İnsanlık sürekli kendini bir çatışma içerisinde ve dönüşüm hikayesinde buluyor” dedi. Geçmişte insanlığın yaşadıklarından örnek veren Akıncılar, “Bütün yaptığımız aslında geçmişle çok benzer hikayeler…Hepimiz bu dünyaya adapte olmaya çalışıyoruz. Geçmişte, hadi canım olur mu dediğimiz çoğu şey şu an hayatımızın içinde geleceği ıskalamamak ve korkmamak gerekiyor ‘’ ifadelerini kullandı.

Teknoloji, inanılmaz bir güç

Fütürist Yazar Richard Watson da yapay zeka ışığı altında insanın amacını ve potansiyelini yeniden keşfetmesi gerektiğini vurgulayarak, “Robotlara geçebilecek işler düşük uzmanlık gerektiren işler olacak. Teknolojilerin inanılmaz bir güç verdiği çağdayız, biz bu güçle ne yapmak istiyoruz ve kim olmak istiyoruz öncelikle bunu düşünmeliyiz ” yorumunu yaptı.

Yapay zekayı ciddiye alın

Yazar Calum Chace, “Zekanın tanımını yapmak çok zor ama benim anladığım kadarıyla zeka, hedef odaklı adapte edilmiş davranış demektir. Bir kişinin bir hedefi varsa, bu hedefe yönelik öğrenme sürecinden geçebiliyorsa zeki demektir.” dedi.

Şimdi değilse ne zaman? Sen değilsen kim?

“Teknolojiyi her yerden alabilirsiniz ama en önemli insan zekası ” diyen Management Centre Türkiye (MCT) Kıdemli Ortağı Tanyer Sönmezer, “Dijital dönüşüm bir kültür işi, köklerde başlayan bir şey… Eğer kültürünüz dijital dönüşüme uygun değilse o zaman bu iş olmuyor. Şirketinizde dijital dönüşüm senaryosunu yazmak istiyorsanız siz yazmalısınız ” dedi.

Dijital markalaşma çok önemli

Schneider Electric Global İK Başkan Yardımcısı Peter Wood ‘’Dijitalleşme bir sürücü güç haline geldi. Artık organizasyonlar adayları değil aynı zamanda adaylar da organizasyonu değerlendiriyor ” diye konuştu.

Geleceğin İş Dünyasının Şifreleri Çözülüyor

&NOW Business&Tech Week kapsamında; gelecek vadeden girişimler, kurumsal firmalar ve en iyi teknoloji şirketlerini binlerce profesyonelle buluşturan Be Digital Yönetim Fuarı, katılımcıları teknolojinin geleceğiyle tanıştıracak Dijital Liderlik Zirvesi, geleceğin yetkinliklerinin konuşulacağı Future Of Work Zirvesi, İK dünyasında teknolojinin en iyi kullanım örneklerinin dinlenebileceği HR Tech Leaders etkinlikleri katılımcılara unutulmaz bir deneyim yaşatacak.

Netizenlist.com

İnternet vatandaşlarının buluşma noktası