Okuma Süresi:1 Dakika, 13 Saniye

Yazın gelmesiyle, sokak hayvanlarının yemek ve su ihtiyaçlarını karşılamaları giderek zorlaşıyor. Dünyanın önde gelen popüler kısa video uygulaması TikTok, sıcak yaz günlerinde sokak hayvanlarının ihtiyaçlarına dikkat çekmek amacıyla İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) ve öncü hayvan hakları dernekleri liderliğinde gerçekleşen #sokaktamamavar kampanyasına destek oluyor.

İBB tarafından yürütülen ve TikTok’un da destek verdiği #sokaktamamavar kampanyası; Hayvan Hakları aktivisti Prof. Dr. Orhan Kural, Hayvanları Çaresizlik ve İlgisizlikten Koruma Derneği (HAÇİKO)Bana Göz Kulak Ol ve Umutlu Patiler DernekleriYedikule Hayvan Barınağı ve Türkiye Gezginler Kulübü tarafından organize ediliyor.

27 Mayıs – 5 Haziran tarihlerinde düzenlenen kampanya kapsamında; #sokaktamamavaretiketiyle yapılan her TikTok paylaşımı için, kampanyaya bir kilo mama bağışlanacak. Bağışlarla yaz boyunca sokak hayvanlarının mama ihtiyacının karşılanması hedefleniyor.

Kampanyaya dikkat çekmek amacıyla 29 Mayıs Çarşamba günü Levent Meydanında, müzisyen Serap Yenici’nin Zafer Doğan Orkestrası’yla birlikte sahne alacağı bir etkinlik düzenlenecek. İBB yetkilileri katılımcı dernek temsilcileri ve TikTok Türkiye ofisi ekibi ve hayvanseverlerin bir araya geleceği etkinlikte sokakta yaşayan hayvanlara su ve mama dağıtılacak.

Kampanyaya destek veren TikTok kullanıcıları arasından sunucu Ertem Şener, gazeteci ve HAÇİKO Derneği Başkanı Ömür Gedik, fotoğraf sanatçısı İbrahim Zaman, dağcı ve fotoğraf sanatçısı Nasuh Mahruki, ünlü oyuncu Tamer Karadağlı ve şarkıcı Yonca Evcimik’in de dahil olduğu jüri tarafından seçilecek en yaratıcı 3 kısa video; 16 Haziran tarihinde düzenlenecek etkinlikte ödüllendirilecekler.

Türkiye’de giderek popülerleşen TikTok, ülkenin kültür ve eğilimleriyle ilgili geniş bir yaratıcı içerik yelpazesi oluşturmayı, farkındalığı arttırmayı ve toplum üzerinde olumlu etki yaratmak için uygun bir platform olmayı hedefliyor.

Previous post Uefa Europa League Finali Saran Medya Aracılığıyla Tüm Dünyada İzlenecek
Next post Türkiye İngilizceden Sınıfta Kaldı