Okuma Süresi:49 Saniye

Bahçeşehir Koleji Fen ve Teknoloji Lisesi robotik takımı “Integra-3646”dünyanın en prestijli yarışmasında yine tarih yazdı. “Integra-3646”Houston’da düzenlenen 70 ülkeden yaklaşık 30.000 öğrencinin yarıştığıFRC Dünya Şampiyonasında 8 bin takım arasında en iyi 3 takımdan biri oldu. Bu yıl “Uzay” konusunun ele alındığı yarışmada öğrenciler temsili uzay kargo aracına ve roketlere kargoları yerleştirmeyi hedeflediler.

Houston’da düzenlenen FRC Dünya Şampiyonasında Galileo Division Şampiyonluğunu alan, Einstein Field’de ülkemizi şimdiye kadar temsil eden tek Türk takımı olan ve Dünya Şampiyonası Chairman’s Award Finalist’i ödülünü kazanan INTEGRA-3646 yine bir ilke imza attı.

17 kişilik takımın12’sinin kız öğrencilerden oluşturduğu Integra-3646, bu yıl #girlsfirst sloganı ile kız öğrencilerin de her alanda başarılı olabileceği inancıyla çalışarak tarih yazdı.

Bahçeşehir Koleji robotik takımı , FIRST Vakfı tarafından 1992 yılından bu yana ABD’de düzenlenen ve dünya çapında lise robotik takımlarının katıldığı FIRST RoboticsCompetition’da (FRC) her yıl olduğu gibi bu yıl da başarıyla mücadele ederek 8 bin takım içerisinde ilk 3’e girmeyi başardı.

Previous post Göz Sağlığınız İçin Sarı Ve Turuncu Gıdalar Tüketin
Next post TOTAL İle Çocuklar Tarihi Yerinde Öğreniyor