Okuma Süresi:1 Dakika, 30 Saniye

TÜSİAD tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen “Dijital Türkiye Konferansı” şu an düzenleniyor. “Oyunun Kuralları Değil, Kendisi Değişti” temasıyla düzenlenen konferansta, pandemiden sonra yeniden şekillenen dünyada dijital dönüşüm geniş bir perspektiften konuşuluyor.

Toplantının açılış konuşmaları TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Simone Kaslowski ve TÜSİAD Yönetim Kurulu Üyesi ve Dijital Türkiye Yuvarlak Masası Başkanı Serkan Sevim tarafından yapılacak. Konferansın ana tema konuşmalarını ise Sabancı Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı ve Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Güler Sabancı, Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ömer M. Koç ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu gerçekleştirecek. Tüm gün sürecek konferans değerli konuşmacılara ve ilham verici panellere ev sahipliği yapacak.

Dijital Türkiye Konferansı TÜSİAD tarafından Türkiye’nin bilgi toplumuna geçiş yolculuğunda küresel rekabet gücüne katkı sağlamak amacıyla bu yıl ikinci kez düzenleniyor. Konferansta Covid-19 salgınının ivmelendirdiği dijital teknolojilerle dinamikleri hızla değişen dünyada yeni iş modelleri, veri, yeşil ve dijital ikiz dönüşüm, insan kaynağının yetkinliği, e-Pazar yerleri, geleceğin teknoloji trendleri gibi dönüşüm sürecinin ana unsurları tartışılacak.
Veri ve analitik, dijital dönüşüm için insan kaynağının yetkinlik gelişimi, ticaretin merkezi olan online pazar yerleri, dijital dönüşümün hızlandırıcısı girişimler, dijital ekonomide veri koruması ve rekabet hukuku, teknolojiyi dönüştürmede kadının gücü, AB dijital tek pazarının etkisi gibi geniş bir bakış açısı sunacak konferans ayrıca, paylaşılan deneyim ve öngörülerle katılımcılarına ilham verecek.
Dijital Türkiye Konferansı’nın altın sponsorluğunu Amazon Türkiye ve GittiGidiyor, gümüş sponsorluğunu ise Equinix, Etiya, IFS, Kariyer.net, Medianova, Nokia ve SabancıDx üstleniyor.

TÜSİAD Dijital Türkiye Konferansı:

13 Ocak 2022 – 09:15

Konferansı TÜSİAD’ın Youtube ve Twitter adreslerinden izleyebilirsiniz. Program eklidir.

Konferans Oturum Başlıkları:

Geleceğe Öncülük Etmek: Veri ve Analitik
Türkiye’de Dijital İnsan Kaynağının Geleceği
e-Pazaryerlerinin KOBİ, İnovasyon ve Ekonomiye Katkıları
Ticaretin Yeni Merkezi: Online Pazar Yerleri
Dönüşürken Büyümek: Geleceğin Teknoloji Trendleri
Dijital Ekonomide Veri Koruma ve Rekabet Hukuku
Dijital Dönüşümün Hızlandırıcısı Girişimler
Avrupa Birliği Dijital Tek Pazarı ve Küresel Etkileri
Teknolojiyi Dönüştüren Kadınlar

Previous post Finfree, Türk hisselerine erişimi herkese açtı
Next post Enuygun’un Global Markası Wingie 2021’de Satış Rekoru Kırdı