Loading...

TÜSİAD SD² 2020 Döneminin Başarı Hikayeleri Açıklandı

Sanayinin dijital dönüşümü sürecinin güçlendirilmesi ve teknoloji tedarikçisi ekosisteminin desteklenmesi hedefi ile üç yıldır devam eden TÜSİAD SD2 (Sanayide Dijital Dönüşüm) Programı’nın Başarı Hikayeleri Töreni, bugün online olarak gerçekleştirildi.

TÜSİAD SD2 Başarı Hikayeleri Töreni’nde, 2020 döneminde eşleşen ve birlikte dijital çözüm dosyalarını üreten teknoloji kullanıcıları ve tedarikçilerinin başarı kategorileri açıklandı. Etkinliğin açılış bölümünde, 2018 yılında hayata geçen programın üç yılda geldiği aşamayı ve edinilen deneyimi TÜSİAD SD2 Görev Gücü Başkanı Perihan İnci, TÜSİAD’ın sanayi politikaları çerçevesinde dijital dönüşüme bakışını ve çalışmalarını TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Sanayi Politikaları Yuvarlak Masa Başkanı Bahadır Balkır paylaştı. Bu konuşmaları takiben Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Milli Teknoloji Genel Müdürü Zekeriya Çoşkun tarafından Bakanlığın dijital dönüşüme yaklaşımı aktarıldı. TÜBİTAK Başkanı Hasan Mandal’ın ana açılış konuşmasını yaptığı törende TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Simone Kaslowski yeni dönemin dijitalleşme dinamikleri ile TÜSİAD SD2 Programının gelecekteki modelini aktardı.

2020 Çözüm Dosyalarının tanıtımı ve başarı kategorilerinin ilanı sonrası etkinlik, 2018 ve 2019 dönemlerinden ilham veren örneklerle devam etti.

TÜSİAD SD2 2020 Dönemi Başarı Hikayeleri Töreni, Türkiye Bilişim Vakfı Başkanı Faruk Eczacıbaşı’nın konuk olduğu “Türkiye’den Globale Dijital Dönüşüm” kapanış oturumu ile tamamlandı.

Vodafone Türkiye (Altın Sponsor), Gün+ Partners Avukatlık Bürosu (Hukuki Destek Paydaşı), Inventram (Gümüş Sponsor) ve Medianova (Canlı yayın çözüm ortağı) desteğiyle 2020 dönemi tamamlanan TÜSİAD SD2 Programı’nın TÜSİAD SD2 Başarı Hikayeleri Töreni’nde başarı kategorileri şöyle belirlendi:

Ticarileşme Potansiyeli – Brisa & Skysens, Akıllı Isıtma Kontrol Sistemi
Yaygınlaşma Potansiyeli – Enka & HKSM, İnşaat Makine Ekipman Yönetimi
Uluslararası Rekabetçilik – Kordsa & Intenseye, İSG için Sınırlandırılmış Alan ve Kişisel Koruyucu Ekipman Kontrolü
Sektörel Dönüşüm Potansiyeli – Esan & Organon Analitics, Maden Arama Süreçlerinde Yapay Zeka Uygulanması
Sektörel Dönüşüm Potansiyeli– Siemens & Simsoft, Üretim Süreci ve Materyal Planlaması için Simülasyon
Sektörel Dönüşüm Potansiyeli – Erkurt & MBİS , Akıllı Proje Fiyatlandırma Sistemi Kurulması
Katma Değer – Esan & Reengen, Enerjinin Dijital Ortamda İzlenmesi /Takip Edilmesi ve Optimizasyonu
Katma Değer – Dalgakıran & Armolis, Fabrikada ve Üretimde Dijitalleşme, MES
Teknolojinin Sürdürülebilirliği – DHL & Arute Solutions, Nakliye Departmanı Operasyonel ve Finansal Yönetimi
Vodafone Kategorisi – Kordsa & Intenseye, İSG için Sınırlandırılmış Alan ve Kişisel Koruyucu Ekipman Kontrolü

Netizenlist.com

İnternet vatandaşlarının buluşma noktası