Okuma Süresi:1 Dakika, 22 Saniye

Uluslararası Para Transferi Şirketi TransferGo, 1 milyon müşteriye ulaşma hedefini yakaladı. Her gün yaklaşık 1000 müşteri kazanan şirket önümüzdeki dönemde hem globalde hem de Türkiye’de büyümesini sürdürmeyi planlıyor.

20 Mart 2019 – Dünyanın en hızlı büyüyen para transferi şirketlerinden biri olan ve ücretsiz bir servis sağlayan TransferGo, belirlediği hedef doğrultusunda 1 milyon müşteriye ulaştı. 47 ülkede faaliyet gösteren, Londra, Vilnius, Berlin, Varşova ve İstanbul’da ofisleri olan TransferGo’nun portföyüne günde 1.000’den fazla yeni müşteri katılıyor.

2018 sonu itibariyle toplam işlem sayısı 3 milyonu geçen şirketin para transferi hacmi ise 1,3 milyar Euro’yu aşmıştı. Geçtiğimiz yılın Ekim ayında Türkiye pazarında da faaliyetlerine başlayan TransferGo o günden bu yana Türk nüfusun çok olduğu Avrupa ülkelerinde de yoğun şekilde kullanılıyor.

2018 için Avrupa’daki herhangi bir ülkeden Türkiye’ye para gönderme işlem sayısı 5 katına çıkarken, Almanya’dan Türkiye’ye yapılan transfer özelinde bakıldığında ise bu sayı 10 katına kadar ulaştı. Almanya’yı İngiltere, Belçika, Hollanda ve Fransa gibi Türklerin yoğunlukla yaşadığı ülkeler takip ediyor.

Kısa bir süre içinde 1 milyon müşteriye ulaşmalarından dolayı çok mutlu olduklarını belirten TransferGo Türkiye Ülke Müdürü Senem Öztürk, şirketin büyümesinde Türkiye’nin oynadığı rolün de önemli olduğunu ifade etti. Öztürk, şöyle konuştu: “Şirketimiz Türkiye’ye para gönderimi yapan müşteri pazarında yüksek bir potansiyel gördü ve Türkiye’ye yatırım yaptı. Avrupa’daki Türk nüfusu para transferleri için yüksek ücretler ödemekten kaçınıyor, hızlılık, güvenilirlik ve şeffaflık istiyor. Tüm bu özelliklere ek olarak, hizmetimizde kur sabitleme seçeneğini sunmamız da Türk tüketicisinin TransferGo’yu tercih etmesinde önemli bir rol oynuyor. Türkiye pazarının ve ekonomisinin gücüne, potansiyeline ve geleceğine inanıyoruz, ve bu sayede üye sayımızın ve TransferGo üstünden gerçekleşen işlem sayısının her geçen ay daha da artacağını düşünüyoruz.”

Previous post Ürün inceleme: Zyxel Wireless Extender WRE6602
Next post Negatif Bakış Açısı, Enerjiyi Yok Ediyor!