Okuma Süresi:4 Dakika, 8 Saniye

Yarıyıl tatilinde çocuklar zamanlarının büyük bir çoğunluğunu bilgisayar, akıllı telefon ve tablet gibi teknolojik araçlarla geçiriyor. Ancak iki haftalık tatili çocukların daha verimli değerlendirmesi de mümkün. abm Yayınevi’nin yayımladığı 6 etkinlik kitabı ile çocuklar hayal güçlerini ve yaratıcılıklarını geliştirerek verimli ve eğlenceli bir yarıyıl tatili geçirecek.

15 günlük yarıyıl tatili 18 Ocak’ta başlıyor. Tatilde zamanlarının büyük bir çoğunluğunu bilgisayar, akıllı telefon ve tablet ile geçirecek olan çocuklar için etkinlik kitapları iyi bir alternatif olarak öne çıkıyor. Tatili hem eğlenerek hem de öğrenerek geçirmek isteyen çocuklara 6 farklı etkinlik kitabı önerisinde bulunan abm Yayınevi, miniklere hayal güçlerini ve yaratıcılıklarını geliştirme imkanı sağlıyor. Çocuklar etkinlik kitapları ile sosyal, duygusal ve zihinsel yeteneklerini keşfederek daha verimli ve eğlenceli bir yarıyıl tatili geçiriyor.

1. Kes, Yapıştır, Kendin Yap – Ezo ile Sanatsal Faaliyetler

Ezo Sunal’ın abm Yayınevi etiketiyle çıkan yeni kitabı Kes, Yapıştır, Kendin Yap – Ezo ile Sanatsal Faaliyetler, çocuklarıyla kaliteli zaman geçirmek isteyen ailelere birbirinden güzel etkinlik önerileri sunuyor. Çocuklar, kitaptaki oyuncakları, aletleri ve tasarımları yaparken ellerindeki malzemeleri de değerlendirebiliyor ve bu malzemelerin hepsini birbirinden eğlenceli oyuncaklara dönüştürüyor! Bazı etkinliklerde yer alan kare kodları okutarak telefonundan veya tabletinden etkinlik videolarına ulaşabilen çocuklar, her faaliyette yer alan önerilerle eğlencenin tadını varıyor. Haydi kes, yapıştır, kendin yap!

Kurucusu olduğu çocuk atölyesinde eğitmenlik yapan Ezo Sunal ile çocuk şarkıları ve oyunları hazırlayan Ömer Öztüyen’in kaleminden çıkan Kes, Yapıştır, Kendin Yap – Ezo ile Sanatsal Faaliyetler eğitici ve keyifli bir deneyim sunuyor. Kitap, Eda Erdoğmuş’un özenle hazırladığı çizimlerle, daha renkli bir hale geliyor.

Kitap Adı: Kes Yapıştır Kendin Yap – Ezo ile Sanatsal Faaliyetler

Yazan: Ezo Sunal ve Ömer Öztüyen

Resimleyen: Eda Erdoğmuş

Genel Yayın Yönetmeni: Ö. Çağla Acar

Sayfa Sayısı: 92

Ebat: 19 cm x 22 cm

Etiket Fiyatı: 44,90 TL

Yayınevi: abm Yayınevi

2. Alkış Alkış!

Alkış Alkış şimdiye kadar okuyacağınız en interaktif ve en eğlenceli resimli kitaplardan biri. abm Yayınevi’nin cesur ve parlak renkler içeren bu yeni kitabı, iki elinizle açıp kapayarak yaptığınız hareketler ve çıkardığınız sesler ile kitap okumayı tamamen farklı bir seviyeye getiriyor. Her sayfada kitabın kapaklarını açıp kapayarak bazen sandviç yapabilir bazen de bir akordeon çalabilirsiniz. Alkış Alkış! kitabı çocuğunuzu meşgul etmesi için ihtiyacınız olan her şeye sahip. Haydi alkışla!

Kitap Adı: Alkış Alkış!

Yazan ve Resimleyen: Madalena Matoso

Genel Yayın Yönetmeni: Ö. Çağla Acar

Sayfa Sayısı: 36

Ebat: 22 cm x 26 cm

Etiket Fiyatı: 32,90 TL

Yayınevi: abm Yayınevi

3. Dev Labirent

Gözlerim çok keskin diyenlerden misin? Zor görevleri başarmada üstüme yoktur mu diyorsun? Öyleyse abm Yayınevi’nin yeni kitabı Dev Labirent tam da sana göre! Pek çok hayvan, bu kitabın sayfaları arasındaki devasa labirentlerin içinde gizleniyor ve labirentlerden birine girdin mi, bil ki yalnızca en dikkatliler yolunu bulmayı başarabiliyor! Tek olası yolu bul ve yüzlerce rengarenk hayvanı dikkatin dağılmadan tut aklında ve say hepsini. Ardından hiçbirini gözünden kaçırmadığına emin olmak için, kitabın sonundaki cevap anahtarından kontrol et gittiğin yolu! Haydi başla, ne duruyorsun!

Kitap Adı: Dev Labirent

Yazan ve Resimleyen: Agnese Baruzzi

Genel Yayın Yönetmeni: Ö. Çağla Acar

Sayfa Sayısı: 56

Ebat: 21 x 29,7 cm

Etiket Fiyatı: 29,90 TL

Yayınevi: abm Yayınevi

4. Doğada Saklambaç: Ara, Bul ve Say!

Gözlerim çok keskindir diyenlerden misin? Zor görevleri başarmada üstüme yoktur mu diyorsun? O zaman bu kitaba bayılacaksın! Bu kitabın birbirinden renkli çizimlerle süslenmiş sayfalarında birçok hayvan gizleniyor. Şimdi dikkatle onları bul, kaç tane olduklarını say, sonra da kitabın arkasındaki cevaplara bakarak ne kadarını bulabilmişsin kontrol et! Çöllerden kutuplara, vahşi ormanlardan okyanusların derinliklerine bulman gereken yüzlerce hayvan var! Ne duruyorsun, haydi başla!

Kitap Adı: Doğada Saklambaç

Yazan ve Resimleyen: Agnese Baruzzi

Genel Yayın Yönetmeni: Ö. Çağla Acar

Sayfa Sayısı: 56

Ebat: 21 cm x 29,7 cm

Etiket Fiyatı: 29,90 TL

Yayınevi: abm Yayınevi

5. İsim Şehir Hayvan Bitki Eşya

Bilgi hazinenizi geliştirmenizde size yardımcı olurken, aynı zamanda boyama ve çizim aktiviteleri ile yaratıcılığınızı ortaya çıkarmanız için tasarlanmış eğlenceli bir aktivite kitabı. Alfabemizdeki harflerden yararlanılarak oluşturulan bu kitapta, bildiğiniz ve araştırdığınız isimleri ve şehirleri siz yazıyorsunuz; 160’ı aşkın hayvan ve eşya, 150’yi aşkın bitki türü ise sizin tarafınızdan keşfedilmeyi, renklendirilmeyi ve tasarlanmayı bekliyor! İsim-Şehir-Hayvan oyunu esas alınarak hazırlanan bu kitapla eğlenerek öğrenmeye hazır mısınız?

Kitap Adı: İsim, Şehir, Hayvan, Bitki, Eşya

Yazan ve Resimleyen: Alp Gökalp

Genel Yayın Yönetmeni: Ö. Çağla Acar

Sayfa Sayısı: 80

Ebat: 21 cm x 29,7 cm

Etiket Fiyatı: 29,90 TL

Yayınevi: abm Yayınevi

6. Boya ve Tasarla

Hey, oradaki benek de neyin nesi? Acaba bir balon mu? Yoksa güneş mi? Ya da gülen bir surat mı? O benek sen ne istersen o olacak! Hayal gücünü özgür bırak. Benekleri, noktaları ve parmak izlerini kendi istediğin şeye dönüştür! Ya da bu kitapta sana verdiğimiz ilginç yönergeleri kullanarak keyifli bir zaman geçir. Yaratıcılığını test edeceğin ve geliştireceğin birbirinden şaşırtıcı oyun ve fikirler bu kitapta seni bekliyor!

Kitap Adı: Boya ve Tasarla

Yazan ve Resimleyen: Agatha Krolak

Genel Yayın Yönetmeni: Ö. Çağla Acar

Sayfa Sayısı: 56

Ebat: 21 cm x 29,7 cm

Etiket Fiyatı: 29,90 TL

Yayınevi: abm Yayınevi

Previous post Birezilya İle, 3 Milyar Dolarlık Ticaret
Next post Yılın İlk Süper Kanlı Ay Anını 5 Adımda Yakala