Loading...

Yalçın Gökçebağ’ın “Anadolu Düşleri”

Armoni Sanat Galerisi, 30 Nisan 2019 tarihinde Yalçın Gökçebağ’ın “Anadolu Düşleri” adlı kişisel sergisine ev sahipliği yapıyor. Sanatçıya ait 13 eserin yer alacağı sergi 30 Nisan – 15 Mayıs arası sanatseverlerle buluşacak.

Armoni Sanat Galerisi Yalçın Gökçebağ’ın son dönem resimlerinden oluşan bir sergiyi ağırlamaya hazırlanıyor. Giderek azalan, bir süre sonra da belki tümüyle bitecek olan Anadolu kırsalındaki günlük yaşamı, Karadeniz’den Ege’ye, Doğu Anadolu’dan Akdeniz’e, Marmara’dan, Güney Doğu Anadolu’dan İç Anadolu’ya dek tuvaline aktarıp belgeleyen Yalçın Gökçebağ’ı, gerçek bir hikâye anlatıcısı olarak tanımlayabiliriz. Sanatçı yıllarca yaptığı çok sayıda farklı işin kendisine açtığı yol, kazandırdığı gözlem gücüyle oluşturduğu hikayeleri resimlerine yansıtıyor. En detaylı çalışmaları titizlikle yapan, kırsal yaşamı bize bambaşka bir perspektif ve ışıkla sunan sanatçı, adeta geçmişimizi saklamamıza yardım eden eşsiz bir belgeselci gibi çalışmış. Kırlara yukardan bir bakış, ufka doğru derinleşen bulutlar, gittikçe uzaklaşan, ama bitmeyen tarım alanlarını, meyve bahçelerini ve buralarda çalışan kadınları görebilirsiniz bu resimlerde.

Yalçın Gökçebağ, “Anadolu Düşleri” sergisi, 30 Nisan – 15 Mayıs 2019 tarihleri arasında Armoni Sanat Galerisi’nde görülebilir.

 

Netizenlist.com

İnternet vatandaşlarının buluşma noktası