Okuma Süresi:2 Dakika, 4 Saniye

2018 teknoloji sektörü için heyecan verici bir yıl oldu. Yapay zekaya yapılan yatırım hızla arttı. Forbes’a göre, işletmelerin % 80’i bu yıla kadar yatırım yaparken, % 30’u da gelecek 3 sene içinde yapay zeka yatırımlarını genişletmeyi planlıyor. İnovatif bakış açısıyla ve gelişmiş teknolojileriyle tüketici elektroniği alanında öncü olan LG Electronics (LG),2019 yılını yapay zeka teknolojileri alanında bir hayli parlak görerek yeni yılda, eski konseptlere de yeni bir yaklaşım getirmenin sözünü veriyor. Yapay zeka entegrasyonunda liderliği üstlenen LG, 2019 yılında da tüketici beklentilerinin üstünde ThinQ teknoloji ürünlerini sunmaya devam edecek.

2019’da yapay zeka hayatın içine büyük bir adım atacak

1950’lerden beri var olan yapay zekanın tüketici avantajları çok yakın zamana kadar görülemiyordu. 2018 yılında, yapay zekanın temelleri oluşturuldu, robotlar evdeki yardımcılar haline geldi ve gün geçtikçe daha da incelen televizyonlar duvardaki tablolardan ayrılamaz bir görüntüye kavuştu. LG’ye göre 2019 yılı ise yapay zekanın evlerden çıktığı ve sadece bir yerde değil, her yerde ihtiyaç haline geldiği yıl olacak.LG, ThinQ platformu altında sunduğu yapay zeka odaklı ürünleriyle çıtayı daha da ileriye taşıyacak.

Daha hızlı Internet ve daha hızlı bir çözüm için 5G teknolojisi

Günümüzde internet kullanım oranı sürekli artıyor. Sosyal medya kanallarının artması ile kullanıcılar için akıllı telefonlar ve onların üzerinden hızlı erişim daha çok önem kazanıyor. Bu değişimin farkında olan LG, yeni ürünlerinde son teknolojiler ile en iyi şekilde adapte olması ve hızlı hizmet sağlaması için sektörün başarılı isimleri ile işbirlikleri kuruyor.

Mobil teknolojilerde 2G etkin global iletişimi, 3G ve 4G mobil internet imkanını sağladı ama 5G, potansiyel olarak her şeyin her şeye bağlanabileceği yeni, akıllı bir dünyanın başlangıcını işaret ediyor. 5G milyarlarca yeni bağlantıyı mümkün kılarken hem güvenlik hem de anlık reaksiyonla hızını 100 kata kadar artırıyor. Telefon aramalarının hızını artırmanın ötesine geçecek, ulaşım, ilaç ve üretim dahil olmak üzere birçok sektörde yeni olanaklar yaratacak olan 5G, nesnelerin interneti ve yapay zeka üzerinden daha akıllı bir dünya kuracak. Sistemin aynı anda çok sayıda bağlantıyı taşıyabilmesi nedeniyle, akıllı şehirler, otonom otomobiller ve akıllı konutların geliştirilmesinde 5G çok önemli bir rol oynayacak. Full HD filmlerin indirilmesinin sadece saniyeler alacağı 5G teknolojisiyle, grafik, ağır videolar ve yüksek hızlı oyunların cihazlarda çok hızlı bir şekilde oynatılması sağlanacak.

Yaşamı zenginleştiren ev eğlence teknolojileri

Yıllardır, ev eğlencesi söz konusu olduğunda, tüketicilerin alışkanlıklarında ve tercihlerinde ciddi değişiklikler yaşanıyor. Ayrıca, tüketicilerin çoğunluğu ev eğlence teknolojisindeki yeniliğin yaşamı zenginleştirdiğine ve evdeki eğlence teknolojisindeki en son gelişmelerle ve yeniliklerle hayatlarını daha iyi bir hale getirdiğine, ev içinde aile ve arkadaşlar ile açık havada sosyalleşmekten daha ucuz bir şekilde, birlikte kaliteli zaman geçirdiğine inanıyor.

Previous post Aile Şirketlerinin Geleceği Veliaht Koçluğuna Bağlı
Next post Kış Hastalıklarından Korunmanın İpuçları

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Bir cevap yazın