Okuma Süresi:1 Dakika, 23 Saniye

Mayıs 2019’da yayına başlayan ve şimdiden çocukların vaz geçilmezi haline gelen, Türkiye’nin güvenli, ilk dijital çocuk televizyonu Pepee TV “Ebeveyn Kanalı”nı açtığını duyurdu.

Pepee TV, Wiser işbirliği ile Prof. Dr. Acar Baltaş, Çocuk Psikiyatristi Doç. Dr. Burak Doğangün, Prof. Dr. Mehmet Vural gibi çok değerli isimlerin annelik, babalık ve çocuk yetiştirme konularındaki videolarının yer aldığı “Ebeveyn Kanalı” da Türkiye’de bir ilk.

Farklı yaş grubundaki çocukların gelişimi yönünde en güncel ve en sağlıklı bilgileri veren bu videolar internetin bilgi kirliliğinden uzak, temiz içerikler olarak anne ve babalara farkındalık ve değer katmayı hedefliyor.Türkiye’nin milli çizgi film kahramanı Pepee, 0-6 yaş grubu çocuklara 2008 yılından bu yana vermiş olduğu eğitici ve öğretici yayınlarıyla çocukların ve ailelerin kahramanı olmaya devam ediyor.

Pepee TV Ebeveyn Kanalı, Ebeveyn okuluna dönüşecek

10 yıldır “dünyanın bütün çocukları için” çalışan Düşyeri’nin Kurucusu Ayşe Şule Bilgiç; “ Pepee Tv ‘yi hayata geçirirken ebeveyn ve çocukların tüm ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde dizayn ettik. Aslında kendi ihtiyaçlarımızdan yola çıktık. Biz çocuklar kadar anne babaların da bilinçli bir şekilde çocuk yetiştirmelerini çok önemsiyoruz. Ebeveynlerin çocuk yetiştirmede ihtiyaç duyabilecekleri konuları titizlikle seçtik ve birbirinden değerli hocalarımızla tüm ihtiyaçların karşılığının bulunduğu videolar hazırladık. Ebeveyn kanalımız gelecekte eğlenceli bir ebeveyn okuluna da dönüşecek.” dedi.

Türkiye’nin ilk dijital çocuk televizyonu olan Pepee TV, çocukların dijital ortamda geçirdikleri video sürelerini katma değerli hale getirip, eğlendirirken eğiten yüzde yüz güvenli içerikleriyle çocukların şimdiden vaz geçilmezi haline geldi.

Düşyeri, Arçelik ve Beko ile çocukların akıllı televizyonlar üzerinden de Pepee TV’yi izleyebilmeleri için stratejik bir işbirliğine de gitmişti. Türkiye’de bir ilki gerçekleştirerek tasarlanan Pepee TV kumandası ile çocuklar sadece dijital dünyada değil evlerinde de güvenle çizgi film izleyebiliyor.

Previous post Babalar Günü Hediye Rehberi
Next post İlk Adım Ayakkabısı Seçerken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?