Loading...

İlk Adım Ayakkabısı Seçerken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Bebeklerin yürümeye başladığı ilk dönemlerde, belki de hayatları boyunca konforlu adımlar atmasını sağlayacak olan ilk adım ayakkabılarını özenle seçmek gerekiyor. Ayakkabıların modaya uygun olması, şıklıkları, renk seçenekleri annelerin ve bebeklerin dikkatini çekse de özellikle ilk adımlarını atacak bebeklerin konforlarını ön plana almak ve ilk deneyimlerini uygun ayakkabılar ile edinmelerini sağlamak büyük önem taşıyor.

İlk adım ayakkabısı seçerken nelere dikkat etmek gerekir?

Bebeğinizin, hayatta attığı ilk adımlarında seçilecek ayakkabıların mutlaka ayağına uygun ölçüde olması gerekiyor. Ne ayağından çıkacak kadar büyük, ne ayağını hareket ettiremeyeceği kadar dar.

İlk adım ayakkabısının hafif olması, bebeğin ayakkabıyı taşırken ekstra efor sarf etmemesi gerekiyor.

Kaymaz tabanlı ayakkabılar, yürümeyi yeni öğrenen bebeklerin yeri daha sağlam kavramasını sağlıyor.

Ayakkabıların hem içinin, hem dışının % 100 deri olmasına ve mevsime uygun olarak seçilmesine, ayağı kuru tutmasına özen gösterilmesi gerekiyor.

Bağcıklı ayakkabılar yerine cırt cırtlı ayakkabıların seçilmesi, hem bebeğin yürürken açılan bağcıklara takılmamasını, hem de ayakkabıların giydirilirken kolay giydirilebilir olmasını sağlıyor.

Nubebe’nin üçüncü nesil yöneticisi Emre Çetintaş ‘Bebeklerin ilk adım ayakkabı seçiminin gerçekten çok önemli olduğunu, olası bir yanlış seçimin hayat boyu ayak sağlığı problemlerine sebep olabileceğinin altını çizerken, 60 yıla yakın tecrübe ile hareket ettiklerini, trendlere uygun üretimin yanı sıra el işçiliği ve malzeme seçimine de özen gösterdiklerini’ belirtiyor.

Netizenlist.com

İnternet vatandaşlarının buluşma noktası