Okuma Süresi:3 Dakika, 31 Saniye

Mitsubishi Electric Klima Sistemleri, havaların ısınmasıyla birlikte beklentilerine uygun konfora kavuşmak isteyen tüketicilere mekanlarda Good Design tasarım ödülü sahibi Legendera serisi klimalarıyla yanıt veriyor. Yakut kırmızısı, kuzguni siyah, inci ve duru beyazı renk seçenekleri ile yaşam alanlarına yeni bir soluk getiren Legendera serisi; yapay zekâ algoritmaları, “3D i-See Sensör” teknolojisi, gelişmiş filtre sistemleri, uzaktan kontrol sağlayan bulut tabanlı fonksiyonları gibi birçok özelliği ile tüketicilerin dört mevsim öncelikli tercih ettiği ısıtma ve soğutma sistemi olarak öne çıkıyor.

Yapay zekâ teknolojisi ile cüzdan dostu

Legendera Türkiye’de satışa sunulan ilk ve tek yapay zekâ destekli klima olma özelliğini taşıyor. Yapay zekâ ve “3D i-See Sensör” adlı mekân tarama teknolojisi sayesinde Legendera klimalar, iklimlendirilen havanın mekân içinde öncelikle ve yoğun olarak kişilerin daha fazla zaman geçirdiği alanlara yönlendirilmesini sağlıyor. Ortamda değişen talepleri otomatik olarak algılayan gelişmiş 3 boyutlu sensörler sayesinde mekânın yüzlerce hücresinden ölçüm alarak 3 boyutlu analiz yapabilen, bu analizlerden öğrenen ve karar veren teknoloji, bu sayede mekânda farklı sıcaklıklardan dolayı oluşabilecek rahatsız edici durumları ortadan kaldırıyor. Ortamda bulunan kişilerin konumlarını da tespit edebilen sistem, kullanıcı durumuna göre ortam iklimlendirmesini yönetiyor. Böylece sadece gerektiği kadar soğutma ve ısıtma sağlayan Legendera klimalar, konforu üst seviyeye taşırken elektrik faturalarının düşmesine destek oluyor.

Enerji verimliliğinde sıradan A sınıfı cihazların iki katından fazla tasarruf sağlıyor

Elektrik faturalarına doğrudan etki eden cihazın enerji verimliliğini ifade eden “enerji sınıfı”, tüketicilerin klima satın alma kriterleri arasında ilk sıralarda yer alıyor. Legendera serisi sıradan A sınıfı cihazların 2 katından fazla verim sağlarken klimanın işletme maliyetlerini de hissedilir şekilde düşürüyor. Mitsubishi Electric’in iklim değişikliği ile mücadele için geliştirdiği çevresel konulardaki teknolojileri gerek ev gerekse ülke ekonomisine sağladığı katkının yanında kullanıcıların bireysel olarak karbon ayak izini azaltmalarına da yardımcı oluyor.

Kişiselleştirilmiş iklimlendirme ile yüksek konfor

Mekân içinde doğru alana doğru yönlendirmeyi yapabilmek için tam fonksiyonel bir hava üfleme yapısına sahip olan Legendera serisi, yapay zekâ algoritmasını birbirinden bağımsız hareket edebilen altı farklı kanat sistemi ile destekliyor. Odada bulunan kişilerin konfor seviyesine göre ayarlanabilen bu kanatlar ile, hava akış kontrolü kişisel ihtiyaçlar doğrultusunda bağımsız olarak yapılabiliyor. Kullanıcılara kullanım alışkanlıklarına göre otomatik konfor sunan bu özellik, klima kullanımı sırasında kullanıcıların karşılaştığı rahatsız edici durumları indirirken gereksiz kullanımdan kaynaklı enerji tüketimini de düşürüyor.

Legendera serisinde bulunan “Plasma Quad Plus” filtre teknolojisi de saç telinin yaklaşık otuzda birine denk gelen 2.5 mikrometreden daha küçük parçacıkları filtreleyerek ortam havasını A sınıfı derecelendirme ile temizleyebiliyor. Böylece Legendera klimalar bulundukları mekânda temiz hava solumak isteyenler için de ideal bir seçenek haline geliyor.

Mitsubishi Electric’in bulut tabanlı MELCloudTM teknolojisi ile kullanıcılar ortamın sıcaklık derecesini dışarıdayken ya da yerlerinden kalkmadan bilgisayar, tablet veya akıllı telefon ile internet üzerinden kontrol edebiliyor. Butik oteller, farklı yerlerdeki konut ve iş yerleri gibi çoklu alanların tek noktadan yönetimi için imkân sağlayan bu sistem ihtiyaca yönelik bir otomasyon sağlıyor.

Özel kaplama ile hep ilk günkü performans

Klima iç ünitesinde fan, ısı değiştirici ve hava yolu üzerine uygulanan Mitsubishi Electric’e özel Çift Katmanlı Kaplama teknolojisi de toz, yağ, sigara dumanı ve karbon gibi farklı kimyevi yapıdaki kirleticilerin parçalar üzerinde değil, filtre üzerinde birikmesini sağlayarak klimanın ömrünü uzatıyor. Filtrelerin kullanıcılar tarafından rutin olarak temizlenmesi ile sistemin verim ve performansı yıllar içinde ilk günkü gibi devam ediyor. Yapılan fabrika araştırmaları Çift Katmanlı Kaplama özelliğine sahip cihazın 10 yıl sonra enerji veriminde %8, cihazın hava üfleme kapasitesinde %10 avantaj sağladığını ortaya koydu.

Klima satın alırken dikkat edilmesi gerekenler arasında cihazın enerji sınıfı yer aldığını vurgulayan Mitsubishi Electric Türkiye Klima Sistemleri Pazarlama ve Planlama Departman Müdürü Caner Güçer, “Soğutmada 10,5’e ulaşan verim değeriyle sıradan A sınıfı cihazlardan iki kat daha yüksek verimlilik sunan A+++ soğutma verimliliğine sahip Legendera serisi klimalarımız ile hem ısıtma hem de soğutmada enerji tüketiminin azalmasına ve elektrik tasarrufuna önemli katkıda bulunuyoruz. Legendera klima serimizde bulunan ve sadece 2 watt elektrik tüketen Plasma Quad Plus filtresi ve Türkiye’de bir ilk olan yapay zekâ teknolojisi tüketicilere enerji tasarrufunda büyük avantaj sağlıyor” dedi. Yeniye sahip olmak kadar, sahip olunanı korumanın da giderek daha fazla önem kazandığını kaydeden Güçer, “Bu nedenle tüketici beklentilerinde satın alma sonrası katma değerli hizmet ve uzatılmış garanti süreleri giderek daha fazla öne çıkıyor. Mitsubishi Electric olarak sektörde bir ilki gerçekleştiriyor, Legendera serisi dahil tüm klimalarımızı 10 yıla uzatılmış ek garanti imkânı ile satışa sunarak müşteri memnuniyetinde çıtayı daha da yükseltiyoruz” diye konuştu.

Atıf Ünaldı Previous post 2023 bir uzay macerası<br><b>Atıf Ünaldı</b>
Next post Tüm Zamanların En Büyük Kâşifi Indiana Jones ile Ford’un Macera İçin Tasarlanan Explorer’ı Bir Araya Geliyor