Loading...

Türkiye’nin En İyi 20 Girişimcisi Geleceği Bilim ve Teknoloji İle İyileştirmek İçin Hazır!

Bu sene ilk kez, Türkiye Finalleri’nin de dahil edildiği dünyanın en kapsamlı uluslararası deep-tech (Ar-Ge yapan) girişimcilik yarışmasında top 500 finalist arasından Türkiye’den teknoloji üreterek proje geliştiren girişim sahipleri 11 Aralık’ta buluşuyor. Hello Tomorrow Türkiye’nin seçtiği Türkiye’nin en iyi 20 girişimcisi geleceği bilim ve teknoloji ile iyileştirmek için hazır!
Elektrikli uçak, süper bilgisayarlar, artırılmış realite teknolojili gözlükler ve daha pek çok öncü girişimin CEOları 11 Aralık’ta Zorlu PSM’de Türk girişimcilere ilham verecek.
Türkiye ve MENA bölgesinde girişim analizlerini düzenli şekilde kullanıcılarına sunan Startups.Watch’un paylaştığı verilere göre Türkiye girişimcilik ekosisteminde toplam yatırımlar içinde deep-tech yani teknolojiyi kullanmanın yanı sıra yenilikçi ve değer yaratan teknoloji yaratanların oranı yüzde 10’un altında. Bu ihtiyaçtan yola çıkarak Türkiye’de iki buçuk senedir bilim ve yüksek teknoloji girişimlerini hızlandırma misyonuyla çalışan Hello Tomorrow Türkiye, ülkemizdeki startup’ları küresel platformla buluşturuyor.

Bugün Türkiye’nin 60’tan fazla TTO, kuluçka ve hızlandırma merkezleri ile ekosistem partneri olan Hello Tomorrow’un bu yıl 5’inci kez düzenlenen “Uluslararası Deep-tech (Bilim ve Teknoloji) Yarışma”sı Hello Tomorrow Global Challenge’ın Türkiye ayağı olan Hello Tomorrow Türkiye Finalleri 11 Aralık Salı günü Zorlu PSM’de gerçekleştirilecek.

San Francisco’nun Yenilikçi Girişimcileri, Girişimlerini İlk Kez İstanbul’da Sergileyecek!

Ülkemizi yakından ilgilendiren “enerji ve çevre”, “sağlık ve biyoteknoloji”, “endüstri ve new materials” ve “veri ve yapay zeka” olmak üzere 4 ana dalda 4 global inovasyon öncüsünün konuşma yapacağı etkinlikte; 2020 sonuna kadar FAA sertifikalı olması amaçlanan retrofitted elektrikli uçak geliştiricisi Ampaire’in kurucusu Kevin Noertker “elektrikli uçaklar”, Artırılmış Realite şirketi MODAR AI CEO’su ve Harvard İnovasyon Laboratuvarı’ndan Raymond Lo “Achieving Superhuman Intelligence – Süper insan zekasına ulaşmak”, IngridCloud CEO’su Sebastian Desand “Improving Fluid Dynamics With The Power Of Supercomputers – Süper Bilgisayarların Gücü ile Akışkan Dinamiğinin Artırılması” ve Dr. Shafi Ahmed’in “Exponential Medicine – Virtual Reality Interactive Surgery – Üstel Tıp – Sanal Gerçeklik Etkili Cerrahi” başlıklı konularda konuşma yapacakları etkinlikte, elektrikli uçak geliştiricisi Ampaire ilk demosunu etkinlikte katılımcıların önünde sergileyecek.

Hello Tomorrow Türkiye’nin global çaptaki inovatörleri ve bilim insanlarından oluşan jüri ekiplerinin 119 ülkeden 4500 başvuruyu değerlendirdiği eleme sürecinde Türkiye’nin en iyi 20 bilim ve teknoloji tabanlı girişimi öne çıktı. Bunlardan 12’si 11 Aralık’ta sahneye çıkma hakkı kazandı. 8’i ise çalışmalarını geleceğe daha başarılı taşımaları için Hello Tomorrow Türkiye’den mentorlük desteği alarak yoluna devam edecek.

Global jüri tarafından seçilen 12 startup arasından Ferhan Cook’un moderasyonunu üstleneceği Türkiye jürisi tarafından seçilecek olan kategori birincileri, 14 – 15 Mart 2019 tarihlerinde Paris’te düzenlenecek olan yatırım gününe ve global zirveye katılarak 200‘den fazla uluslararası yatırımcı ile buluşma hakkı kazanacakları global zirveye de davet edilecek.

4 ana daldaki 20 Türk girişimci, 24 Kasım’da aralarında Mentors Network Türkiye’den Mehmet Onarcan ve Doğan Taşkent gibi alanında öncü isimlerden mentörlük ve girişimcilik eğitimlerini aldı.

Kurulduğu günden itibaren Türkiye’nin yerli teknoloji üretim stratejisi kapsamında hareket eden Hello Tomorrow Türkiye’nin Kurucusu Timur Topalgökçeli; “Hello Tomorrow Türkiye olarak bilim ve teknoloji tabanlı girişimlerin konjonktürde uygun şekilde ‘pivot’ etmeleri’ne yardımcı oluyoruz. Bu misyon ile Türkiye’de 2016 yılında temas ettiğimiz ilk günden bugüne ülkemizin 4 kösesinden 3000’den fazla kişilik çok değerli bir topluluk oluşturduk. Bugün Startups.watch verilerine göre Türkiye’de teknolojiyi üreten girişimci oranı yüzde 10 değil. Geri kalanı çok başarılı bir şekilde teknolojiyi kullananlar. Teknolojiyi üreten girişimleri bulmak için başlattığımız bu yolculukta ülkemizin çok daha büyük potansiyeli olduğunu gördük” açıklamalarını yaptı.

Topalgökçeli, yapay zeka tabanlı veri analizi ve yazılım sistemlerinin çeşitli sektörlerde uygulama alanları veya bir hastalığın tedavisinde hızlandırıcı bir ilaç geliştirmek veya temiz bir teknoloji üretimine fayda sağlama örnekleri üzerinden bu sene katılan ve seçerken titizlikle analitik incelemelerin yapıldığı araştırma sonuçlarında finale kalan girişimleri açıkladı.

Sağlık ve Biyoteknoloji
Geen
Interact Medical Technologies
Spirohome

 

Enerji ve Çevre
IGNIS
Loggma
NanoMatTR

 

Endüstri ve Yeni Materyaller

BPREG
Nanografen
Strategic Innovation Initiatives

 

Veri ve Yapay Zeka

Quant Co
Stroma Vision
Tazi Bilişim

Bir cevap yazın

Netizenlist.com

İnternet vatandaşlarının buluşma noktası