D.REAM GRUBU TARİHİ LİMAN İSTANBUL BAŞTA OLMAK ÜZERE 12 MARKASIYLA GALATAPORT İSTANBUL’DA!

Doğuş Yeme-İçme Turizm Perakende Grubu Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Umut Özkanca yaptığı açıklamada “Yeme-içme sektöründe kurumsal bir yapılanma oluşturmak ve sektöre yeni bir vizyon getirmek amacıyla 2012 yılında kurulan D.ream grubu bildiğiniz gibi bugün yeme-içme sektörünün lideri. Türkiye’de ve global arenada hızla büyümeye devam eden grubumuz 16 ülkede 42 farklı markası ve 149 restoranıyla gastronomi tutkunlarına yaratıcı konseptler ve farklı deneyimler sunuyor. Şimdi, 200 yıl aradan sonra Boğaz’ın en özel sahil şeridini yeniden İstanbullular ile buluşturan, Karaköy’ün tarihi dokusuyla, sanat, alışveriş, turizm, liman kültürü, çalışma hayatı ve gastronominin bir araya geldiği Galataport İstanbul’da 12 markamızla birlikte yer almanın gururunu yaşıyoruz. Kuşkusuz bunların içinde bizi en çok heyecanlandıran projelerimizin başında Liman İstanbul lokantamız geliyor. Karaköy ile özdeşleşmiş bir tarihi mirası, bir geleneği D.ream Grubu olarak tekrar şehrin hafızasına kazandırıyoruz. Liman İstanbul, Galataport İstanbul’da Boğaz’ın karakterini tamamlayan tüm unsurları içerisinde barındıran manzarası, eşsiz mutfağı, servisi, sunumu ve özlediğimiz sıcak atmosferiyle yeniden İstanbullular ile buluşuyor. Galataport İstanbul’da yer alacak diğer markalarımız arasında şehrin İtalyanları Mezzaluna ve Gina, Londra’nın ödüllü Japon restoranı Roka, Bodrum’un maviliklerini tabaklarına taşıyan Sait, hikayesi küçücük bir kasap dükkanıyla başlayıp bugün en popüler restoranlar arasında yerini almış olan Günaydın, ilk şubesini Galataport İstanbul’da açan Anadolu lezzetlerinin en iyi temsilcilerinden olmaya aday HaBupide ve Nusr-Et’in lezzet ve hizmet kültürünü burger konseptine taşıyan SaltBae gibi çok önemli isimler var. Şehrin yeni sanat ve gastronomi noktası olacak Galataport İstanbul’da, D.ream grubu olarak böylesine güçlü bir şekilde yer almaktan ve misafirlerimize farklı lezzetleri keşfedebilecekleri zengin bir seçki sunmaktan mutluluk duyuyoruz” dedi.

Galataport İstanbul’da Türk ve dünya mutfaklarının en iyi örneklerini sunacak olan D.ream Grubu, İstanbul ve Karaköy’ün önemli değerlerinden biri olan, Türk mutfağı ve misafirperverliğini, batılı mutfak kültürüne ait dokunuşlar ile buluşturan Tarihi Liman Lokantası’nı Liman İstanbul ismiyle yeniden İstanbullular ile buluşturuyor. Liman İstanbul’un menüsünde “Hatay Usulü Cevizli Muhammara” ve “Antep Fıstıklı Rafik”in de içinde bulunduğu enfes mezeler, geçmişten günümüze bir Liman klasiği olmuş imza lezzet “Bademli Patlıcanlı Pilav”, “Deniz Mahsullü Sac Tava” ve “Cağ Kebabı” gibi eşsiz lezzetler yer alıyor.

D.ream çatısı altında yer alan markalardan Monochrome, Mezzaluna ve HaBuPide 21 Ekim’de, Liman İstanbul 26 Ekim’de ve The Populist 28 Ekim’de misafirlerini ağırlamaya başladı.

Exit mobile version