Migros Yerel Üreticilerden 12 Bin Ton Elma Alacak

Migros, güçlü yatırımlarıyla tarımın ve yerel üreticinin en büyük destekçisi olmaya devam ediyor. Migros, Isparta’nın Eğirdir ve Antalya’nın Elmalı ilçesindeki üreticilerden alacağı 1.000 ton elmayı ülke çapındaki mağazalarında tüketicilere sunuyor. Yerel üreticilerden yıl içerisinde toplamda 12 bin ton elma alımı yapacak olan Migros, yerel üreticilerim ürünlerini ulusal pazara taşırken, taptaze lezzetli elmaları müşterilerine en uygun fiyatlarla ulaştıracak.

Üreticiler emeklerinin karşılığını vade beklemeden alıyor

Tarımsal üretimin devamlılığı ve çiftçilerimizin emeğinin karşılığını güvenle alabilmeleri için önemli destekler sağlayan Migros’un yaptığı alımlar karşılığında üreticiler, emeklerinin karşılığını vade beklemeden alıyor. Migros, önümüzdeki sene yerel üreticilerden yaptığı ürün alımlarını artırmak için çalışmalarını sürdürürken, çiftçiye ve bölgesel kalkınmaya verdiği desteği artırarak sürdürecek.

Yener Arslan: “Yerel üreticiye kurulduğumuz ilk günden bu yana büyük destek veriyoruz”

Migros Ticaret A.Ş. Meyve Sebze Pazarlama Direktörü Yener Arslan, “Türkiye’nin en büyük taze gıda alımı yapan perakende şirketi olarak tarımsal üretimin devamlılığı ve çiftçilerimizin emeğinin karşılığını güvenle alabilmeleri için her türlü desteği sağlamaya devam ediyoruz. Bu kapsamda, Isparta’nın Eğirdir ve Antalya’nın Elmalı ilçesindeki üreticilerden alacağımız 1.000 ton elmayı ülke çapındaki mağazalarımızda müşterilerimize sunacağız. Yerel üreticilerden ise yıl içerisinde toplamda 12 bin ton elma alımı yapacağız. Bu kapsamda, üreticilerimiz emeklerinin karşılığını hızla alma imkanına sahip olacaklar. Yerel üreticilerimize destek olurken, müşterilerimizi en taze ve kaliteli meyvelerle buluşturmayı sürdüreceğiz.” dedi.

Exit mobile version