Sevgililer Günü’nde Kendinizi Hatırlamayı Unutmayın!

Okuma Süresi:1 Dakika, 7 Saniye

İster yalnız olun ister evli… Ya da yeni bir ilişkiye başlamış veya sevgilinizden ayrılmış olun, Spotify bu 14 Şubat’ı herkesin aşkla geçirmesini istiyor. Çünkü her ne kadar birçok ülke bu ay Sevgililer Günü’nü kutlasa da herkes, romantik balatları ya da tutkulu şarkıları dinleme modunda olmuyor. Tam da bu yüzden Spotify, herkesin hayatındaki en önemli insanı yani kendisini onurlandırmak için “Kendini Sevme” temalı bir çalma listesini oluşturdu.

Spotify, insanın “kendisine ayırdığı zamanı” önemsiz görmüyor. Geçtiğimiz sene ortaya çıktı ki kendini sevme temalı çalma listelerinin dinlenme oranı artış gösteriyor ve artış oranı yüzde 72 dolaylarında. Ayrıca, ortaya çıkan bir diğer önemli veri ise şu: Günü en iyi şekilde geçirmelerine destek olması için insanlara kendilerine dönmelerini tavsiye eden kendini sevme temalı çalma listeleri gün içinde en çok sabah saatlerinde dinleniyor.

Spotify, dinleyicilerin iyi hissetme, rahatlama, kendileriyle ilgilenme ve kendilerini sevme konusunda dinledikleri en favori çalma listelerini inceledi. Spotify’ın “Kendini Sevme” temalı çalma listesindeki 30 şarkı, Hailee Steinfeld’in “Love Yourself” ve Panic at theDisco’nun“High Hopes” gibi şarkılarından, Nina Simone’nun “Feeling Good” ve BobbyMcFerrin’in“Don’t Worry Be” gibi kayıtlara kadar kullanıcıların seçtikleri en popüler şarkılardan oluşuyor. Bu şarkılar, hayata dair direnci, pozitifliği ve tüm gücünle hayatta kalmayı simgeleyen temaları kapsıyor.

Şimdi, ruhunuzu şımartacak çalma listesi ile kendi eşsizliğinizi onurlandırmak için biraz zaman ayırın. Spotify sizin için bu listeyi aşkla oluşturdu…

Exit mobile version
%%footer%%